Z ziemi włoskiej do polskiej

Zagraniczne wysyłki odbywają się coraz szybciej i sprawniej. Niegdyś paczki i większe przesyłki szły za granicę, a szczególnie do Ameryki, powoli i nie zawsze można było mieć gwarancję co do tego kiedy i czy w ogóle dotrą na miejsce. Dzięki obecnemu rozwojowi środków transportu, sieci komunikacyjnych i możliwości przesyłania różnego rodzaju rzeczy, paczka na drugą stronę kontynentu lub nawet świata może dotrzeć w ciągu kilku dni – standardowy czas doręczenia to zwykle 3-4 dni.

Można również, w kryzysowych sytuacjach, skorzystać z usługi prywatnego kuriera, który w ciągu 1-2 dni przewiezie cenny materiał czy element do zupełnie innej części świata, ale to raczej usługa dla bogatych i zdesperowanych. W zwykłych sytuacjach wystarczą zwykle firmy przewozowe i kurierskie, dzięki którym np. przesyłki z Włoch czy do Anglii dotrą do adresata w zaledwie kilka dni.

Popularną zawartością przesyłek osób prywatnych są prezenty na różne okazje lub zagraniczne zakupy, ponieważ wiele towarów, szczególnie lokalnych, jest w innych krajach trudno dostępnych lub osiągają zawrotne ceny. Pewnym ograniczeniem mogą być przepisy poszczególnych firm, które jasno określają, jaki towarów one nie przewożą. Świeży włoski parmezan nie może trafić do paczki, ale np. suwenir z rąk lokalnych rzemieślników już tak.

transport przesyłki

Top