Serwis samochodowy – co może wykonywać?

Serwis samochodowy to miejsce, które musimy odwiedzić kiedy nasze auto nie działa tak jak trzeba. Auto się przegrzewa, nie hamuje dobrze, klimatyzacja nie chłodzi, a przy dużych prędkościach samochodem gorzej się steruje.

Usługi serwisu samochodowego

Serwis samochodowyWtedy koniecznie trzeba od razu zabrać się na usuwanie usterek, żeby móc bezpiecznie i komfortowo poruszać się naszymi czterema kółkami. Co może nam zaoferować polecany serwis samochodowy w Lublinie? Na pewno bardzo popularnymi usługami są te związane z oponami. Można naprawić przebitą oponę, wyważyć je, czy wymienić z letnich na zimowe. Opony to podstawa samochodu, więc jeśli będą źle napompowane, czy wyważone to może to zaważyć na komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Serwis zajmuje się także pracami związanymi z klimatyzacją. To coś często używanego w sezonie letnich upałów. Należy ją czyścić i napełniać czynnikiem chłodzącym, czasem potrzebna jest wymiana filtra powietrza, w celu poprawy jego jakości. Również często poszukiwany jest serwis wykonujący wymianę olejów. Wiele osób po prostu go dolewa, co również jest dobrą opcją. Jednak wymiana jest potrzebna kiedy w zbiorniki olejowym znajduje się inny olej, niż ten który chcemy dolać. Nie warto ich mieszać, bo każdy z nich ma nieco inne właściwości i mogą pojawić się problemy.

Serwis samochodowyCałkowita wymiana oleju jest także dobrym rozwiązaniem, przynajmniej od czasu do czasu powinno się ją wykonywać, wraz z wymianą filtrów olejowych. Jedną z części samochodowych o które warto dbać są części układu hamulcowego. Tarcze i klocki hamulcowe nie ścierają się szybko, jednak od nich zależy bezpieczeństwo podróżowania. Im są cieńsze tym gorzej będzie się nam hamować. Jazda bez sprawnych hamulców grozi poważnymi wypadkami, szczególnie w sezonie zimowym. Koszt klocków i tarcz na jedną oś jest rzędu kilkuset złotych, jednak to inwestycja na lata. Serwis samochodowy może się także specjalizować w jednym rodzaju napraw, na przykład w elektryce samochodowej i kwestiach technologicznych (wbudowane kamery cofania, komputery pokładowe i tym podobne), w naprawie samochodów francuskich, czy w wulkanizacji. Udając się do takiego serwisu mamy pewność, że nasza usterka zostanie fachowo usunięta. To dobra opcja dla kogoś, kto wie co jest nie tak z jego samochodem, który układ nie jest sprawny.

Serwisy samochodowe ogólne są jednak lepsze na kompleksowe przeglądy okresowe i drobne prace konserwacyjne samochodu (takie jak wymiana świec, oleju silnikowego, filtra powietrza przy jednej wizycie). Wszystko zależy od tego czego oczekujemy po dobrym serwisie aut.

Top