Polerowanie lakieru pozwoli pozbyć się rys

Karoseria samochodu jest bardzo delikatna, przekonać można się o tym, widząc coraz to więcej rys, które powstają nie wiadomo nawet kiedy. Każdy, kto dba o swój samochód i chce, by był w wyśmienitym stanie nie tylko technicznym, ale też wizualnym nie wyobraża sobie, aby pojazd był w rysach. Dlatego bardzo często kierowcy korzystają z możliwości, jakie oferuje rynek i doprowadzają swoje auto do dawnej świetności.

Jak polerować lakier?

polerowanie lakieruPolerowanie auta może odbywać się albo ręcznie, albo mechanicznie. Wszystko zależy od tego, na co zdecyduje się właściciel. Jeśli pojazd nie jest aż tak porysowany, w zupełności wystarczy polerowanie ręczne – jest to też łatwiejszy sposób, ponieważ nie wymaga użycia wielu narzędzi. Powinien sobie z tym poradzić każdy. Zanim rozpocznie się polerowanie lakieru, należy najpierw dokładnie umyć auto. Jest to bardzo ważne, aby samochód był umyty i osuszony idealnie, dlatego warto się do tej czynności przyłożyć. Niezbędny do wykonania zabiegu będzie zakup pasty polerskiej – to jaką będzie miała ścieralność, zależy od tego jak bardzo porysowane jest auto. Oprócz pasty konieczny jest pad. Jeśli auto jest już czyste, warto osłonić plastikowe elementy, takie jak na przykład reflektory, aby ich nie zabrudzić. Po wykonaniu tego można przystąpić do wykonywania pracy.

polerowanie samochoduCzyszczenie odbywa się za pomocą pada, jednak po zakończeniu jakiegoś elementu, warto nadmiar pasty zetrzeć ścierką z mikrofibry. Nie należy używać zbyt dużej siły przy polerowaniu. Najlepiej jest na jednym mniejszym fragmencie sprawdzić, czy pasta, która została zakupiona jest odpowiednia. Może zdarzyć się tak, że będzie jednak potrzebna taka z większą ścieralnością, więc lepiej stwierdzić to od razu niż włożyć dużo pracy i być niezadowolonym po zakończeniu czyszczenia całego auta. Czyszczenie ręczne jest pracochłonne, nie ma co tego ukrywać, jednak jeśli włoży się w to trochę wysiłku i skupienia, można osiągnąć naprawdę bardzo dobry efekt końcowy. Aby nie denerwować się, czy dane miejsce było już polerowane, warto jest podzielić pacę na mniejsze elementy. Wtedy z pewnością wszystko będzie wyczyszczone dokładnie i nie pominie się żadnego skrawka karoserii.

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie wymaga wysiłku i zaangażowania, jednak jeśli dobrze się zadba o karoserię pojazdu, można się cieszyć przez długi czas jego wyglądem. Stan karoserii ma również ważny wpływ podczas sprzedaży auta – wiele osób zwraca uwagę na rysy, wgniecenia itp. Jeśli jest tego sporo, cena od razu maleje. Dlatego warto wykonywać takie zabiegi.

 

Top