Oferty firm transportowych – przeprowadzki, przewozy i nie tylko

Firm transportowych jest w Polsce mnóstwo – są to zarówno małe przedsiębiorstw zatrudniające kilka osób, jak i ogromne holdingi w których pracują tysiące osób. Konkurencja nie śpi i w dodatku stale rośnie. Nic zatem dziwnego, że firmy transportowe coraz rzadziej mają konkretną specjalizację, a coraz częściej oferują bardzo szeroką paletę usług.

Czym mogą się zajmować takie przedsiębiorstwa?

przeprowadzka Pierwsza opcja to transport osób. Można podzielić go na dwie części. Pierwsza z nich to przewóz osób regularny na konkretnych trasach. Dotyczy to zarówno firm obsługujących trasy z przemieść do centrum, jak i tych stawiających na przewozy międzynarodowe. Kierowcy mają wyznaczone trasy i w określone dni wyjeżdżają do punktu docelowego i z powrotem. Ci na krótkich= trasach pokonują ten sam dystans nawet kilka razy dziennie, a ci jeżdżący do innych krajów mogą nocować na miejscu i wyruszać w drogę powrotną (także z pasażerami) następnego dnia. Druga opcja to wynajem autokarów wraz z kierowcą. To dobra opcja dla szkół na wycieczki czy dla firm na np. wyjazdy konferencyjne i szkoleniowe. Wtedy kierowca może być dostępny nawet przez kilka dni i wozić osoby do miejsc wyznaczonych przez organizatora wyjazdu. Druga opcja to przewóz rzeczy. Tu wyróżniamy przewóz paczek, palet, jak również profesjonalne przeprowadzki Polska – Dania, jak i te krajowe.

profesjonalne przeprowadzki polska - daniaPrzewóz paczek jest odpowiedni dla klientów detalicznych. Może odbywać się on przy okazji transportu osób (paczkę wsadza się do luku bagażowego), jak również ,,solo” – kurier zajmuje się tylko przesyłkami. Palety to nie tylko opcja dla przedsiębiorców wysyłających mnóstwo towaru, ale także dla osób które wysyłają towar gabarytowy, taki jak sprzęt AGD czy quady. Takie nie podlegają zwykłym zasadom przesyłek. Z kolei przeprowadzki też można podzielić na te lokalne (w obrębie jednego miasta), krajowe i międzynarodowe. Wtedy samochód dostawczy wraz z kierowcą (czasem dwoma, są też odpowiedzialni za wyniesienie rzeczy i załadunek) jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Trzeba się umówić na konkretną godzinę przyjazdu ekipy, a całość rozliczana może być ze względu na kilometry lub na godziny – w zależności od firmy.

Jak widać firmy transportowe mogą oferować różne usługi – zarówno w zakresie przewozu osób jak i mienia. Wiele z nich zresztą zajmuje się wszystkimi wymienionymi usługami. W końcu przy okazji jazdy busem zawsze można zabrać jakieś pakunki, podobnie jak przy przeprowadzkach. Na pewno w przyszłości ten trend będzie dalej się rozwijał.

Top