Jak wykonać korektę lakieru?

Usunięcie wad i uszkodzeń lakieru to zadanie dla profesjonalistów – samodzielna próba polerowania bez doświadczenia może doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Najbardziej wyrafinowaną usługą tego typu jest korekta lakieru. Obejmuje ona szereg działań, które pozwalają na usunięcie rys wszystkich typów i przywrócenie pierwotnego blasku lakieru.

Uszkodzony lakier? Usługa korekty u fachowca będzie najlepszym rozwiązaniem!

kolory lakieru

Podczas korekty lakieru usuwa się odpryski, rysy i zmatowienia powstałe na przestrzeni całego okresu eksploatacji auta. Proces ten wymaga odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i wiedzy. Najłatwiej jest usunąć drobne i średnie zarysowania. Zwykle wystarczy do tego pasta polerska i odpowiednie elektronarzędzie. Problem pojawia się w przypadku rys głębokich, które mogły uszkodzić strukturę lakieru. Wówczas potrzebne są prace lakiernicze lub kompleksowa korekta lakieru. Zakres prac, które można wykonać, zależy od grubości warstwy lakierniczej. Każde kolejne polerowanie lakieru zmniejsza jej grubość. W przypadku cienkiego lakieru potrzebna jest bardzo duża precyzja podczas polerowania. Wskazane jest też używanie mniej agresywnych środków chemicznych. Wypolerowany i naprawiony lakier można dodatkowo zabezpieczyć jedną z wybranych metod, na przykład woskiem lub powłoką ceramiczną.

lakier samochodowyProfesjonalna korekta lakieru w Łodzi realizowana jest w studiach zajmujących się car detailingiem. Cały proces rozpoczyna się od znalezienia wszystkich miejsc, które wymagają szczególnej uwagi. Są to powierzchnie szczególnie narażone na zarysowanie i miejsca, w których lakier się wypaczył. Po usunięciu rys, zadrapań i wżerów należy starannie wypolerować całe auto na wysoki połysk. Pozwala to na przywrócenie autu takiego wyglądu, jakby właśnie wyjechało z salonu. Podczas polerowania trzeba stosować pasty dobrane do poziomu zarysowań oraz grubości lakieru. Mając do czynienia z głębokimi rysami, trzeba usunąć znaczną część powłoki, jednocześnie nie tworząc przy tym wyraźnej różnicy w grubości lakieru. Nieumiejętne polerowanie może prowadzić do uszkodzenia lakieru.

Chcąc przywrócić swoje auto do pierwotnego wyglądu, można wykonać pełną korektę lakieru. Przed polerowaniem niezbędne jest usunięcie wszelkich zabrudzeń. Wykorzystuje się do tego proces glinkowania. Można dzięki temu przygotować powierzchnię do lakierowania. Po zakończeniu polerowania powierzchnię auta można pokryć specjalną folią ochronną lub woskiem. Wysoki poziom ochrony oryginalnego lakieru zapewni też powłoka ceramiczna. Okres żywotności takiej powłoki może wynosić nawet 5 lat.

Top