Jak powinno transportować się maszyny budowlane?

Większość budów nie może obyć się bez pomocy specjalnych maszyn oraz urządzeń budowlanych. Jednak te maszyny muszą jakoś dotrzeć na teren budowy. W przypadku samojezdnych kołowych maszyn, nie ma większego problemu, bo w najgorszym przypadku same dojadą. ale co zrobić w przypadku wielkogabarytowych maszyn, czy takich poruszających się na podwoziu kołowym? Pomocne w tym przypadku są usługi polegające na transporcie maszyn. 

Jeśli potrzebny nam jest transport maszyn Kujawsko Pomorskie jest województwem, gdzie na pewno skorzystamy z takiej usługi. Podczas każdego transportu ważna jest odpowiednia organizacja. Przede wszystkim transportowana maszyna powinna być odpowiednio zabezpieczona przed poruszeniem się w trakcie jazdy. Maszyny budowlane mogą być transportowane przy użyciu:

  • holownika,
  • naczepy,
  • ciężarówki,

W przypadku holowania, nie każda maszyna może być tak transportowana. W ten sposób mogą być przewożone maszyny na podwoziu ogumionym. Należy pamiętać, że jeśli maszyna transportowana wystaje z boku, to należy takie element oznaczyć chorągiewką. Jeśli ładunek wystaje z przodu lub z tyły, to należy oznaczyć go dobrze widocznymi pasami.  Wysokość pojazdu wraz z ładunkiem nie może przekraczać czterech metrów. Poza tym cały transport powinien być pilotowany.

transport maszyn kujawsko pomorskie

Top