Dlaczego warto kupić maty i torby do bagażnika?

Zarówno maty, jak i torby do bagażnika, to praktyczne rozwiązania pomagające w lepszej organizacji przedmiotów w bagażniku, zabezpieczających zarówno je, jak i wnętrze auta.

Maty, często z wkładką antypoślizgową, pozwalają na bezpieczne przewożenie rzeczy, które mogą kruszyć się, rozsypywać, rozlać lub tylko pobrudzić wnętrze bagażnika. Dzięki idealnemu dopasowaniu do konkretnego modelu samochodu przylegają ściśle i nie przesuwają się w czasie jazdy. Przed zalaniem i zabrudzeniem chronią wysokie boki mat. Są wodoodporne i odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, np. z zakresu -30 do +80 stopni.

Matę łatwo wyciągnąć i wyczyścić, także umyć, gdy to konieczne – znacznie łatwiej, niż gdyby całą tę operację trzeba było wykonać z wnętrzem bagażnika. Jeśli akurat nie jest potrzebna, można ją przechowywać zwiniętą, dzięki czemu zajmie niewiele miejsca.

Torby do bagażnika często wykonywane są z materiału dywanowego, więc mniej przesuwają się po wnętrzu. Dodatkowo wiele z nich posiada rzepy po zewnętrznej stronie, co również pomaga utrzymać je w jednym miejscu. Wnętrze jest gumowe, a więc łatwe w czyszczeniu i odpowiednie do przewożenia rozmaitych przedmiotów – trójkątów, apteczek, kompletu narzędzi, zapasowych części, np. żarówek. W razie zabrudzenia łatwo je wyczyścić. Dostępne są także torby nastawione bardziej na dobre zorganizowanie przestrzeni: posiadają więcej przegród, wykonane są z lżejszych materiałów i je również można umocować we wnętrzu bagażnika.

 bagażnik

bagażnik   mata do bagażnika

torba do bagażnika

Top