Delikatna i dokładna myjnia ręczna

Utrzymywanie swojego samochodu w odpowiedniej czystości jest bardzo ważne. Wpływa to zarówno na to jak prezentuje się na ulicy, ale także zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych, które mogą wyniknąć z nadmiernego brudu. Duża ilość nieczystości może dostawać się do przewodów, czy też je zatykać. Dlatego też należy na bieżąco pozbywać się nieczystości z karoserii pojazdu.

Zalety profesjonalnej myjni samochodowej

myjnia ręcznaKorzystanie z myjni jest czymś kompletnie oczywistym dla przeciętnego człowieka. Dodatkowo żyjemy w kraju, gdzie nieczysty samochód odbiera się jako niechlujstwo i niedbalstwo właściciela. Wynika z tego, że dużo osób czyści swoje samochody aby uniknąć presji społecznej i dobrze prezentować się na tle innych właścicieli pojazdów. Istnieje wiele sposobów na czyszczenie karoserii pojazdu, jednak niektóre z nich są znacznie dokładniejsze i częściej się je stosuje. Era myjek bezdotykowych już praktycznie dobiegła końca i korzysta z nich bardzo mało osób. Coraz więcej ludzi decyduje się na ręczne mycie samochodu. Tego typu usługa jest droższa, jednak oferuje znacznie dokładniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze czyszczenie samochodu. Przede wszystkim myjnie ciśnieniowe mogą posiadać różną aparaturę, która może być niedokładna i nie trzymać ciśnienia. Często zdarza się, że określona ilość wody wystrzeliwana jest pod większym ciśnieniem, co działa jak nóż na lakier i w takiej sytuacji powstaje odprysk lub zarysowanie.

myjnia ręcznaMyjnia ręczna nie stwarza takiego zagrożenia, gdyż nie wykorzystuje się tam żadnych elementów pod ciśnieniem. Wykorzystuje się tam raczej wiadra z wodą lub węże z bardzo niskim ciśnieniem, oraz miękkie gąbki. Ważne jest mycie lakieru odpowiednimi specyfikami, a cały proces jest wieloetapowy. Przede wszystkim należy oczyścić karoserię z największych zabrudzeń obecnych na lakierze. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju mikroproszki, czy też emulsje czyszczące. Na myjniach ręcznych są one delikatnie wprowadzane za pomocą gąbek, dlatego też nie mają szansy negatywnie wpłynąć na lakier. Następnie pianę spłukuje się wodą demineralizowaną aby uniknąć powstawania ładunków elektrycznych na powierzchni lakieru w takim pojeździe. Dokładne zmycie piany jest bardzo ważne, gdyż tym sposobem pozbywa się wszelkich zabrudzeń.

Na koniec pojazd dokładnie się suszy, a następnie wykonuje zabiegi pielęgnacyjne takie jak woskowanie, czy też polerowanie zabezpieczonej powierzchni. Cały proces mycia pojazdu jest dość czasochłonny, jednak gwarantuje znacznie dokładniejszy efekt niż inne typy myjni, a przy tym nie ma ryzyka uszkodzenia lakieru.

Top