Cechy dobrego auto detailingu

Niemalże każdy posiadacz samochodu chce, żeby jego auto dobrze wyglądało. W niektórych przypadkach samodzielne doprowadzenie samochodu do odpowiedniego stanu nie jest możliwe i trzeba skorzystać z pomocy profesjonalistów. W ramach jednej usługi można skorzystać z kompleksowego czyszczenia wraz z konserwacją i renowacją uszkodzonych i wytartych elementów.

Auto detailing

auto detailing Podczas czyszczenia stosuje się specjalistyczne preparaty i kosmetyki samochodowe, a także środki do konserwacji powłoki lakierniczej pojazdu. Podczas profesjonalnej renowacji wygląd pojazdu może zostać przywrócony prawie do stanu fabrycznego. Wymaga to jednak wielu starań, które obejmują zarówno elementy zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Pierwszym krokiem podczas auto detailingu w rzeszowskich warsztatach jest dokładna ocena stanu pojazdu. Należy oszacować, w których miejscach samochód wymaga najwięcej uwagi. Po określeniu, jaki zakres prac jest potrzebny, ustalany jest kosztorys. Pierwszą fazą prac nad wyglądem auta jest dokładne umycie jego powierzchni. Zwraca się przy tym uwagę na elementy, których nie powinno się zamoczyć. Są one uprzednio demontowane. Do mycia wykorzystuje się specjalne detergenty, które pozwalają na uwidocznienie wszystkich wad lakieru oraz elementów wyposażenia przed renowacją. Obecnie polecany auto detailing w Rzeszowie wykonywany jest przez doświadczonych fachowców.

auto detailing Ceny zależą od tego, jak duży zakres prac zostanie wykonany. Rzeszowscy specjaliści oferują mycie pojazdu, renowację wnętrza czy korektę lakieru jako osobne usługi lub w ramach kompleksowego pakietu. Za korektę lakieru trzeba zapłacić od 500 do 1500 złotych, zależnie od wielkości auta, a także poziomu uszkodzeń. Najdroższą usługą wykonywaną w ramach auto detailingu jest zabezpieczenie powierzchni pojazdu przezroczystą folią. Zapobiega to dalszemu uszkadzaniu lakieru. Folię w każdej chwili można usunąć lub wymienić, gdy jej powierzchnia nadmiernie się porysuje. Lakier można zabezpieczyć także poprzez nałożenie powłoki ceramicznej. Podczas renowacji auta należy także zając się felgami oraz szybami. Usuwa się z nich zarysowania i przywraca pierwotny wygląd. Lakier oczyszcza się z brudu przy pomocy specjalnej glinki, która pozwala usunąć więcej zabrudzeń niż woda natryskiwana z myjki ciśnieniowej.

Przed oddaniem auta powierzchnia lakieru jest polerowana i nabłyszczana. Elementy wyposażenia wnętrza pokrywa się preparatami ochronnymi. Szczególnie trudna jest renowacja skórzanej tapicerki, która nosi już wyraźne ślady zużycia.