Lakier samochodowy kameleon i jego efekty

Piękna karoseria to marzenie wielu kierowców. Efektowne w swym wyglądzie auto przykuwa wzrok innych kierowców i przechodniów. Dlatego też wielu posiadaczy aut stawia na ciekawy wygląd pojazdu. Do stworzenia ciekawego designu wykorzystać można wyjątkowe lakiery samochodowe, takie jak lakier kameleon w sprayu. Lakier kameleon to farba, która mieni się kilkoma, a nawet kilkunastoma kolorami. Barwy zmieniają się w zależności od kąta patrzenia, co daje niesamowity, opalizujący efekt wizualny.

Lakier samochodowy kameleon — efektowy wygląd auta

lakier samochodowy kameleonW ofercie producentów lakierów można znaleźć taką farbę w kilku odcieniach. W zależności od wybranego rodzaju barwy mienią się innymi odcieniami: np. od zielonego do niebieskiego albo od fioletu do zieleni. Lakier kameleon jest dostępny w sprayu o dużych bądź małych drobinkach. Drobno zmielone lakiery dają bardziej matowe wykończenie, podczas gdy te o drobinach sporych nadają karoserii odblaskowy i perłowy wygląd. Lakiery w sprayu są dostępne najczęściej w sklepach internetowych. Samodzielne lakierowanie samochodu nie jest specjalnie trudne, ale do tego celu należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Lakier samochodowy kameleon spray potrzebuje użycia warstwy podkładu, koniecznie czarnego, choć pojawiają się na rynku także takie lakiery, które nie potrzebują użycia czarnej warstwy podstawowej, a mogą działać na białych podkładach.

lakier samochodowy kameleonLakiery w sprayu są przezroczyste, do ich użycia potrzeba aerografu bądź pistoletu lakierniczego. By dokładanie pokryć karoserię, należy wykonać kilka, w zależności od typu sprayu, od trzech do sześciu warstw. Muszą być one odpowiednio cienkie, tak by efekt na powierzchni był równy. Lakier schnie natychmiastowo, dlatego też nie trzeba czekać na wyschnięcie każdej z warstw. Dodatkowo całość należy pokryć sprayem utrwalającym, dzięki czemu efekt przetrwa lata, a powierzchnia stanie się odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Najczęściej lakier kameleon można zakupić w zestawie właśnie z takim lakierem impregnującym i bazą. Do rozcieńczenia sprayu wystarczy użyć dowolnego rozpuszczalnika. Lakierowanie nie powinno trwać dłużej niż trzydzieści minut, w przeciwnym wypadku należy zmatowić powierzchnię papierem ściernym.

Samodzielne malowanie karoserii nie jest trudne, ale wymaga dobrej precyzji ruchów, a także zakupu dodatkowych akcesoriów. Jeżeli więc podjęcie takiej samodzielnej próby napawa obawami, lepiej skierować się do profesjonalnego lakiernika. Lakier kameleon daje niesamowite efekty wizualne. Opalizująca karoseria mieni się różnorodnymi barwami, w zależności od kąta patrzenia. Szczegółowa instrukcja użycia takiej farby daje możliwość wykonania takiego zabiegu samodzielnie, co z pewnością będzie kosztowało kierowcę mniej, niż zdanie auta do profesjonalnego warsztatu lakierniczego.