Euro palety – dlaczego są tak popularne?

Zapewne każdy wie jak wyglądają euro palety. To nic innego jak kilka desek i kostek zbitych w jedną, dosyć płaską konstrukcję. Nie kosztują wiele, są łatwo dostępne, a do tego mają wszechstronne zastosowanie.

Czy to koniec ich zalet? Okazuje się że nie!

niedroga nowa euro paletaW końcu nie bez powodu to produkty niesamowicie popularne, wykorzystywane w różnych branżach, których sprzedaż stale rośnie i pojawiają się nowe warianty. Co warto wiedzieć o paletach? Palety zazwyczaj mają kształt prostokąta oraz standardowe wymiary. Dzięki temu niedroga nowa euro paleta może być zamawiana w ciemno – kupujący wie dokładnie jak będzie wyglądać. Z takimi paletami nie będzie też problemu jeśli chodzi o ich przechowywanie, transport, czy rozładunek. Są one niejako dopasowane do ciężarówek, wózków widłowych, czy innych pojazdów. Przy wyborze palet niestandardowych zawsze istnieje ryzyko że się nam nie sprawdzą, a potem nie da się ich oddać na skup czy odsprzedać, bo nie będzie chętnych na zakup. Większość po prostu woli euro palety. Druga ważna rzecz to wytrzymałość palet. Dzięki idealnej budowie mogą utrzymać nawet wielkie worki z zaprawami, ziemniakami, nasionami, czy sztaple kartonów. Nie ma obaw że paleta się zarwie. W dodatku można je stawiać jedno na drugim, co ułatwia przechowywanie zarówno samych palet jak i towarów.

palletyPrzez to, że paleta ma przerwy między deskami to zapewnia też właściwą cyrkulację, niezbędną przy przechowywaniu produktów spożywczych, czy rolnych. Kolejną zaletą palet jest ich dostępność i atrakcyjna cena. Można je zamawiać przez Internet, jak i kupować stacjonarnie, zarówno nowe, jak i używane – te drugie są często oferowane na skupach w doskonałych cenach. Niektórzy producenci wręcz oferują możliwość bezpośredniego zamawiania od nich palet. Nawet przy dużym zamówieniu firma nie wyda na to kroci. Warto również wspomnieć o tym, że palety można wykorzystać nie tylko w magazynach czy w transporcie. Wiele osób kupowało je po to by zrobić z nich meble ogrodowe, kwietniki, regały, czy stoliki. Wystarczyło je nieco oszlifować, pomalować, dodać poduszki, czy kółka i od razu mebel był gotowy! W ostateczności bardzo zniszczone palety można rozłożyć na części i zbić z nich coś innego lub też spalić – w końcu sa z drewna.

Jak widać popularność euro palet jest jak najbardziej uzasadniona. Są tanie, łatwo dostępne, praktyczne, sprawdzają się w każdej branży. Będą idealne nie tylko w transporcie czy magazynach, ale także dla domowych prac majsterkowych – w celu tworzenia mebli do domu i ogrodu.