Jak wybrać autolawetę na wynajem?

Firmy zajmujące się pomocą drogową często posiadają w swojej ofercie także specjalną ofertę najmu lawety. Jeśli kierowca posiada odpowiednie doświadczenie może autolawetą pokierować samodzielnie, by przewieźć swój pojazd bądź wielogabarytowy ładunek samodzielnie. Do wyboru kierowcy często przeznaczonych jest wiele różnych typów takich pojazdów.

Autolaweta do wynajęcia dla indywidualnego klienta

DrogaModele różnią się od siebie przede wszystkim ładownością, siłą udźwigu i wielkością. Dla wielu kierowców ważna jest także marka samochodu, szczególnie jeśli są przyzwyczajeni do kierowania danym typem auta. Również wielu klientów będzie ceniło sobie wybór pomiędzy pojazdami napędzanymi na diesel, a na benzynę, ponieważ kierowanie nimi wymaga innej techniki jazdy. Wyposażenie lawety również jest nie bez znaczenia. Klimatyzacja, fotel pneumatyczny czy tempomat to tylko jedne z udogodnień, które przydadzą się na długich trasach, na przykład w przypadku sprowadzania auta zza granicy. Do prowadzenia mniejszych typów pojazdów potrzebne jest jedynie prawo jazdy kategorii B. Jeśli dopuszczalna masa udźwigu na naczepie przekracza 3500 kilogramów, wymagane jest już posiadanie prawa jazdy kategorii C. Jak wybrać odpowiednią firmę oferującą wynajem lawety? Dla przykładu weźmy Szczecin i jego okolice.

PojazdTutaj znaleźć można dużą bazę takich firm, wystarczy tylko przeszukać ogłoszenia pod hasłem autolaweta do wynajęcia Szczecin. Samodzielny transport lawetą jest z reguły planowany, dlatego wyboru nie trzeba podejmować pod wpływem chwili, tak jak ma to miejsce w przypadku stłuczki, gdy potrzebujemy lawety do odprowadzenia uszkodzonego pojazdu. To pozwala na przyjrzenie się każdej z firm. Szczególnie warto poczytać opinie na ich temat. Szczególnie zaleca się zapoznanie się z regulaminem, zanim jeszcze podpisze się z nimi umowę. Większość usług najmu pojazdów działa na zasadach rozliczenia uwzględniających kaucję zwrotną. Z zasadami jej naliczania warto zaznajomić się odpowiednio wcześniej, by nie spotkać się z nieuczciwością ze strony firmy przewozowej. Przed podpisaniem umowy dobrze jest dokonać przeglądu pojazdu, tak by wina za uszkodzony którykolwiek z elementów, nie spadła na kierującego, ponieważ w takim wypadku firma ma prawo zachować kaucję. Oprócz takich udogodnień jak tempomat czy sprawna klimatyzacja, watro wybierać pojazdy o odpowiednim wyposażeniu, takim jak pasy zabezpieczające, wyciągi sterowane automatycznie. Taki sprzęt ułatwi przewóz ładunku.

Wynajem autolawety wymaga od kierującego rozeznania w specyfikacji pojazdów. Przy wsparciu odpowiedniej firmy jednak wybór powinien być prosty. Fachowcy doradzą, w jaki sposób wybrać odpowiedni pojazd, a także podpowiedzą i poinstruują dokładnie jak używać wyposażenia wewnątrz.