Co warto wiedzieć o rejestratorach samochodowych?

Poruszanie się samochodem jest zdecydowanie wygodne, komfortowe i szybkie, jednak bywa też niebezpieczne. Możemy doskonale znać przepisy ruchu drogowego, jechać właściwą prędkością i ustępować pierwszeństwa, jednak to nie daje nam stu procentowej gwarancji, że nic się po drodze nie wydarzy.

Może ktoś zarysuje nam auto na parkingu, nie wyhamuje na światłach albo wpadniemy w poślizg

dobry tani rejestrator samochodowyCo wtedy? Często czeka nas walka z ubezpieczycielem, sprawcą wypadku, czasem kontakty z policją i sądem. Jeśli wypadek miał miejsce na trasie z dala od zabudowań to praktycznie nie ma szansy, żeby złapała nas miejska kamera czy monitoring jakiejś firmy. Musimy zdać się na własny sprzęt. Każdy kierowca powinien zatem mieć dobry tani rejestrator samochodowy. To mała kamera montowana w aucie, która nagra wszystko co się dzieje podczas jazdy – a także kiery auto stoi na parkingu. Co warto wiedzieć o rejestratorach? Mają one wielkość dwóch pudełeczek od zapałek, z powodzeniem mieszczą się w dłoni. Montuje się je na przedniej szybie lub na kokpicie przy pomocy specjalnych przyssawek lub dwustronnych taśm. Ważne by kamera obejmowała cały obszar przedniej szyby, a nie była skierowana gdzieś na boki. Niektóre kamery mają także dodatkowy moduł montowany z tyłu pokazujący co się dzieje za tylną szybą pojazdu. Kamera działa dzięki naładowanemu akumulatorowi – zwykle na złączu USB.

rejestratory w samochodzie Można ją zatem ładować kablem wsadzanym do komputera, ale także w zapalniczce samochodem dzieki specjalnej końcówce. W środku kamery powinna znaleźć się karta na której rejestrowany będzie obraz kamery. Poleca się ustawienie trybu pętli, czyli nadpisywania obrazu. W ten sposób nie ma obaw, że pamięć nam się zapełni – nowy obraz ,,wskoczy” w miejsce najstarszego. Potem obraz można zgrać na komputer, nawet bez wyjmowania karty – przez to samo USB które służy do ładowania kamery. Dobry rejestrator powinien zapewniać dobrą jakość obrazu także podczas jazdy w nocy, czy w ulewnym deszczu. Na filmie powinniśmy rozczytać np. tablice rejestracyjne z samochodu jadącego przed nami. Warto zwrócić też uwagę na czujnik ruchu. Dzięki temu można zostawić kamerę w aucie która będzie wyłączona, ale wzbudzi się kiedy ktoś pojawi się w jej zasięgu – w ten sposób można nagrać osobę która oderwała nam lusterko czy zarysowała auto podczas wyjazdy z parkingu.

Jak widać warto zainwestować w rejestrator samochodowy. Za niewielką kwotę otrzymamy fantastyczne urządzenie które może okazać się niezastąpione w wielu sytuacjach i pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów np. z ubezpieczycielami.

Więcej na: https://minexo.pl/