Jak dogłębnie wyprać tapicerkę samochodową?

Proces czyszczenia tapicerki samochodowej zależy od tego, jak mocno jest ona zabrudzona, a także z jakiego materiału jest wykonana. Tapicerka materiałowa wymaga innych preparatów i technik niż skórzana. Tapicerka materiałowa zapewnia lepszy przepływ powietrza. Skórzana lub materiałowa tapicerka w samochodzie narażona jest na zabrudzenia spowodowane błotem, kawałkami jedzenia czy smarem.

Jak sobie z nią poradzić?

dogłębne pranie tapicerki w rudzie śląskiejW przypadku skórzanej tapicerki, która nie jest regularnie czyszczona, znacznie obniżają się jej walory estetyczne oraz trwałość. W Rudzie Śląskiej koszt wyprania tapicerki samochodowej to od 150 do 400 złotych. Oprócz usług profesjonalisty można też wybrać samodzielne podjęcie się tego zadania – należy do tego przygotować środki chemiczne dedykowane do konkretnego rodzaju materiału. Przed rozpoczęciem prania tapicerki samochodowej należy dokładnie oczyścić siedziska. W tym celu można wykorzystać odkurzacz. Zapobiegnie to wcieraniu dodatkowego brudu podczas prania. W przypadku niewielkich zabrudzeń i plam na tapicerce materiałowej można wykorzystać myjkę parową, należy to jednak robić wyjątkowo ostrożnie. Materiał tapicerki jest syntetyczny, dlatego zaleca się stosowanie niskich temperatur – w pralce jest to najwyżej 30 stopni Celsjusza. Chcąc zlecić dogłębne pranie tapicerki w Rudzie Śląskiej, można udać się do studia car detailingu.

dokładne pranie tapicerki Podczas samodzielnego czyszczenia tapicerki przy pomocy preparatów czyszczących trzeba zapoznać się z instrukcją ich nanoszenia. Większość preparatów wymaga wcześniejszego wstrząśnięcia przed użyciem. Środki w opakowaniach z atomizerem są prostsze w użyciu i rozprowadzaniu po tapicerce. Pianę należy nanieść równomiernie ca całą czyszczoną powierzchnię. Środek czyszczący potrzebuje kilku minut, zanim wejdzie w reakcję z zabrudzeniami i zacznie działać. Kolejnym krokiem po odczekaniu jest zebranie piany oraz osuszenie fotela przy pomocy ścierki. Nadmiar preparatu schodzi razem z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami. Niektóre rodzaje zabrudzeń wymagają dwu- lub trzykrotnego prania. Zakończywszy pranie, należy dokładnie osuszyć tapicerkę. Jeżeli miejsce parkingowe na to pozwala, wskazane jest pozostawienie wszystkich drzwi otwartych, żeby poprawić cyrkulację powietrza.

Profesjonaliści z Rudy Śląskiej piorą tapicerki samochodowe w ogrzewanych i wentylowanych pomieszczeniach. Mokra tapicerka przy braku cyrkulacji powietrza może doprowadzić do powstania pleśni. Preparaty używane do prania tapicerki różnią się zastosowaniem, metodą aplikacji oraz intensywnością działania.