Jak znaleźć dobry auto skup?

Każdy kierowca chciałby mieć sprawne, nowe auto, które nigdy się nie psuje. Niestety, z czasem każdy pojazd niszczeje, podzespoły ulegają awariom, może dojść też do stłuczki. Czasem auto można wyklepać, polakierować, czy wymienić części.

Auto skup – szybko i sprawnie

szybki skup autaJednak w przypadku starych aut jest to często nieopłacalne – części są zbyt drogie, naprawa przekraczałaby wartość pojazdu. Co w takim wypadku zrobić? Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym wypadku będzie rekomendowany auto skup w Krakowie. Skup samochodów przyjmuje auta w każdym stanie, nawet te kompletnie rozbite, nienadające się do dalszej jazdy, zepsute. Nie ma znaczenia marka, wiek, czy stan pojazdu, w związku z tym każdy klient może tam oddać swój pojazd. Trzeba przede wszystkim celować w skupy, które załatwiają transport samochodu, to znaczy muszą posiadać do tego lawetę. Wtedy to pracownik firmy przyjdzie po auto, gdziekolwiek by się nie znajdowało, a potem sam je zabierze na teren skupu. Klient nie musi nic sam organizować, co jest niezmiernie wygodne. Druga ważna rzecz to oczywiście opcje płatności. Dobry skup będzie oferował gotówkę do ręki od razu przy zabieraniu samochodu.

skup autDzięki temu nie trzeba czekać na przelew z banku, czy też podjeżdżać specjalnie do skupu po odbiór pieniędzy. Gotówka może być przekazana także, wtedy kiedy po auto podjeżdża laweta do naszego domu czy firmy. Nie ma z tym żadnego problemu. Trzecia kwestia to oczywiście wycena auta na skupie. Niektóre tego typu firmy płacą od wagi samochodu – im jest cięższy, tym zapłata będzie wyższa. Niekiedy jednak dochodzi do przynajmniej pobieżnej wyceny samochodu. W końcu, jeśli auto nadaje się tylko do kasacji i nic nie da się z niego odzyskać to jedynie można metalowe części oddać na złom. Skupy jednak żyją z używanych części. Wymontowują je z samochodu i sprzedają, najczęściej w Internecie. Mogą to być lampy, felgi, zderzaki, a nawet silnik. Wszystko co od razu lub po drobnym odnowieniu nadaje się do ponownego użycia. Wtedy w im lepszym stanie jest samochód, tym większą zapłatę dostaniemy, bo właściciel skupu wie ile może z niego odzyskać po rozebraniu na części.

Podsumowując, dobry skup aut to taki który posiada lawetę którą podjedzie po auto klienta, taki który płaci w gotówce i daje uczciwą cenę za pojazd, bez względu na przelicznik cenowy. W Krakowie i okolicach na pewno można znaleźć wiele skupów rekomendowanych przez klientów. Warto poszukać na ich temat ocen w Internecie lub też popytać znajomych, którzy mogli oddawać swój pojazd do takiego skupu.