Ile kosztuje wypożyczenie auta osobowego?

Popularność usługi wypożyczania samochodów z biegiem czasu coraz bardziej rośnie. Cieszy się ona szczególnym powodzeniem w przypadku poszukiwania środka transportu w związku z wyjątkowymi okolicznościami w życiu osobistym. Zanim jednak zapadnie decyzja o takim wynajmie, warto wiedzieć, jakie koszty mogą się z tym wiązać. Z całą pewnością, największy wpływ na koszt wynajmu samochodu, może mieć jego klasa.

Kosz wynajmu auta

stojące samochodyObecnie znanych jest kilka różnych klas, na które podzielone są samochody osobowe – wypożyczalnia w Gliwicach dla małżeństw z pewnością również będzie wykorzystywać taki system przy wycenie wynajmu. I tak, w przypadku najniższej klasy samochodów miejskich, koszty wynajmu będą wynosić około 75 złotych za dobę. Wartość ta, co ciekawe, mija wraz z wydłużeniem czasu wynajmu. I tak, w przypadku najmu na cały miesiąc, koszt za dobę wynajmu samochodu, może spaść do około 52 złotych. Oczywiście ceny te dotyczą jedynie wynajmu auta, bez zakupienia dodatkowego ubezpieczenia, czy też wyposażenia. W przypadku zainteresowania się takimi dodatkowymi usługami, koszty wynajmu auta mogą ulec nieznacznemu zwiększeniu. Warto pamiętać także o konieczności opłacenia dodatkowej opłaty w formie kaucji. Obecnie, większość polskich wypożyczalni wymaga uiszczenia takiej opłaty w przypadku, gdy wynajmujący nie ma obywatelstwa polskiego, lub też chce wynająć auto klasy premium. Kwota kaucji to zazwyczaj równowartość, lub połowa równowartości wynajmu auta według podpisanej umowy. Celem ponoszenia takiej dodatkowej opłaty, jest zabezpieczenie interesów wypożyczalni, na wypadek poważnego uszkodzenia auta, lub jego utraty.

Często wymóg płacenia kaucji nie jest stosowany w przypadku tych kierowców który spełniają pewne określone wymogi. Dotyczyć one mogą wieku, który powinien wynosić co najmniej 21 lat, czy posiadania prawa jazdy przez określony czas. Zazwyczaj, minimalnym okresem, od którego należy posiadać uprawnienia do jazdy autem, wynosi rok. Dobrym pomysłem zdaje się więc dokupienie dodatkowego ubezpieczenia, którego jednorazowy koszt wynosi zazwyczaj kilkanaście złotych. Dzięki temu, część potencjalnych szkód, wynajmujący auto nie będzie musiał ponosić z własnej kieszeni. Koszty wynajmu auta wraz z biegiem czasu mogą się zmieniać. Na wysokość ponoszonych w takim wypadku opłat wpływa kilka, niezależnych od siebie czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie klasa auta, ale także i okres, w którym dany pojazd ma być wynajmowany. Czasem konieczne być może również opłacenie dodatkowej kaucji, która jest zwrotna w przypadku braku widocznych szkód samochodu.