Czy można wynająć kuriera z Anglii do Polski?

Międzynarodowy przewóz drobnych przesyłek zawsze budzi w wielu osobach obawy o bezpieczeństwo produktu, zgodność z opisem czy długi czas oczekiwania. Współcześnie jednak przewoźnicy dysponują sprzętem, pozwalającym błyskawicznie zrealizować każdy przewóz towarów. Ostatnio jednym z popularnych krajów, do których odbywa się transport towarów, jest Anglia.

Godny polecenia kurier

kurier z anglii do polskiZdawałoby się, że transport produktów na wyspę jest utrudniony. Nic bardziej mylnego – jest wielu kurierów, którzy podejmują się przewozu i robią to profesjonalnie. Między Polską a Anglią jest możliwy swobodny przepływ towarów, zarówno tych większych, jak i mniejszych. Chcąc nadać paczkę w Polsce, wystarczy zgłosić się do jednej z zarejestrowanych firm kurierskich. Koszt przewozu jest wyższy, niż w przypadku transportu krajowego, jednak wciąż nie jest to duża suma. Załatwienie wszelkich formalności w Polsce nie stanowi problemu – wystarczy wpisać adres docelowy i wybrać odpowiednią opcję dostawy. Jak natomiast wygląda w przypadku, kiedy kurier ma przywieźć towar z Anglii do Polski? Aby oszczędzić sobie problemów związanych ze skontaktowaniem się z zagranicznymi kurierami, warto skorzystać z oferty polskich przedsiębiorców. Są polskie firmy, które stacjonują w Anglii i zajmują się organizacją transportu paczek i przesyłek wprost pod drzwi klienta w Polsce.

kurier z anglii do polskiCena usługi jest różna – niektóre firmy za standardowe paczki o wadze do 30 kilogramów pobiorą opłatę zaledwie 25 funtów. Przesyłki wysyłane są w systemie „door to door”, co oznacza, że odbierane są bezpośrednio z wybranego miejsca w Anglii i dostarczane są pod konkretny adres w Polsce. Całą podróż paczki można wygodnie śledzić za pomocą strony internetowej, którą firma przygotowała specjalnie dla swoich klientów. W zależności od zakresu świadczonych usług szybki kurier z Anglii do Polski jest w stanie przewieźć między innymi palety, paczki, sprzęt RTV i AGD, sprzęt sportowy, a także wszystkie niezbędne przedmioty podczas przeprowadzki. Korzystanie z usług takich kurierów jest szybkie, wygodne i bezpieczne. Aby zamówić usługę, wystarczy wejść na stronę internetową wybranego zakładu, zapoznać się z regulaminem świadczonych usług oraz cennikiem, wybrać odpowiednią opcję i wpisać niezbędne dane.

Wybór polskich przedsiębiorstw świadczących usługi za granicą ma sporo zalet – przede wszystkim, z takim przewoźnikiem można w łatwy sposób się dogadać i uzgodnić wszystkie szczegóły. Czytelna strona internetowa w języku polskim z pewnością bardziej zachęci, niż strony zagranicznych kurierów.