W jaki sposób okleja się auta reklamami?

Dążąc do szybkiego i skutecznego wypromowania działalności swojej marki, przedsiębiorcy decydują się na oklejenie swoich samochodów reklamami. W ten sposób pojazd staje się mobilnym nośnikiem promocji, który przykuwa uwagę przechodniów i innych kierowców. Jak stworzyć naprawdę ciekawą, niedrogą i dobrze wyglądającą reklamę na pojeździe?

Oklejanie całościowe i punktowe

oklejanie samochodów Przede wszystkim trzeba skontaktować się ze specjalistami, którzy oklejaniem samochodów zajmują się każdego dnia. Z ich usług można skorzystać na terenie całej Polski. Fachowcy, w zależności od zakresu świadczonych usług, są w stanie okleić zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak i środki komunikacji publicznej. Nie stanowi problemu, aby mobilna reklama znajdowała się na autobusach, tramwajach, ciężarówkach, czy pojazdach specjalnych. Typ, rozmiar i przeznaczenie samochodu nie ma znaczenia, aby stworzyć niebanalną promocję firmy. Przed wyborem fachowców, warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponują oraz przygotowane przez nich prace. Dla przykładu firma oferująca całościowe i punktowe oklejanie samochodów w Poznaniu ma do dyspozycji urządzenia, pozwalające na stworzenie nawet dużych wymiarów grafiki. Zachowuje ona przy tym niezwykłą jakość barw. Przygotowana przez nich grafika umieszczana jest na folii wylewanej laminatem UV, a dzięki technice cięcia OPOS, prace wykonywane są bardzo szybko.

oklejanie samochodów Dysponują również folią ploterową barwioną na masie, która przeznaczona jest do oklejania minimalistycznego, czyli tworzenia chociażby logo firmy, czy jej danych kontaktowych. Do oklejania pojazdów, które pozostają w ciągłej eksploatacji używa się również naklejek na szyby z folii OWV. Jest to materiał dziurkowany, który nie ogranicza pola widzenia podczas jazdy. Wybierając oklejanie punktowe, nie trzeba oklejać całego pojazdu, a wyłącznie jego maskę, drzwi, dach lub inne części karoserii. Jest to znacznie szybsze i tańsze. Metoda ta może posłużyć osobom, które chcą zamieścić na swoim pojeździe wyłącznie logo lub nazwę swojego przedsiębiorstwa. Punktowe oklejanie nie wymaga tak dokładnych pomiarów, jak w przypadku całościowego. Przed zamontowaniem folii, powierzchnia jest dokładnie oczyszczana, aby produkt dokładnie przylegał do pojazdu. W ten sposób nie ma możliwości, aby reklama się odkleiła. Montaż naklejek odbywa się w garażach, do których dostarcza się pojazd i pozostawia na kilka godzin lub dni, w zależności od funkcjonowania firmy i zleconego zadania. Metod oklejania samochodów jest kilka. Im firma dysponuje większym wachlarzem możliwości, tym lepiej dla klienta. Oszczędza wówczas swój czas i ma pewność, że przedsiębiorstwo zna się na swojej pracy.

Samochód można oklejać o dowolnej porze roku, gdyż cały proces odbywa się z reguły w ocieplanych garażach. Oprócz samego montażu naklejek na pojazd ważna jest również ich jakość, w tym czytelność i nasycenie barw. Jeżeli firma dysponuje galerią zdjęć, warto się z nią zaznajomić przed skorzystaniem z usług.