Jak dobrze wykonać polerkę samochodową?

W związku ze wzrastającą świadomością kierowców coraz więcej osób decyduje się na pielęgnacje swojego samochodu. Chodzi już nie tylko o sprzątanie wnętrza, czy mycie karoserii, ale również o specjalistyczne zabiegi, które wykonywane są przez warsztaty auto detailingowe. Duża ilość ofert na rynku oraz korzystne ceny zachęcają właścicieli pojazdów, by korzystali z tego typu usług.

Polerowanie wymaga cierpliwości

polerowanie samochoduW ten sposób mogą uzyskać profesjonalnie wykonaną polerkę samochodową, która sprawi, że lakier będzie wyglądał jak nowy. Przygotowanie auta do polerowania wymaga przede wszystkim pozbycia się wszelkich zabrudzeń, które mogłyby wpłynąć na efekt końcowy. Tylko czysta i perfekcyjna powierzchnia przyjmie w pełni specjalne kosmetyki samochodowe, uzyskując jednolitą i żywą barwę lakieru. Zanim jednak tak się stanie, trzeba zadbać o profesjonalny sprzęt oraz odpowiednie środki. Polerowanie samochodu wymaga precyzji oraz cierpliwości, dlatego zazwyczaj wykonywana jest przez osoby, które zajmują się takimi zabiegami na co dzień. Posiadają oni specjalne maszynki polerskie wraz z różnymi rodzajami gąbek, które dopasowują do efektu, jaki chce uzyskać klient oraz typu wykorzystywanej pasty. Mogłoby się wydawać, że wystarczy wybrać kolor taki jak lakier samochodu i przy pomocy gąbki rozprowadzić po karoserii.

polerowanie samochoduNic bardziej mylnego, pasty polerskie dostępne są o różnej konsystencji oraz ziarnistości. Mogą być dedykowane do usuwania lekkich zarysowań bądź po prostu do uzyskania efektu lustra i odżywienia koloru. Zdecydowanie lepiej jest wykonać polerkę mechanicznie, ponieważ ręcznie nie jest się w stanie pracować przez cały czas z taką samą wydajnością. Mogłoby to spowodować, że na karoserii będą widoczne plamy. Odżywienie lakieru w ten sposób pozwala nie tylko wydobyć jego prawdziwy kolor, ale również ukryć wiele niedoskonałości. Często okazuje się, że jeden zabieg nie przywróci samochodu do stanu jak z salonu, ale na pewno choć odrobinę ulepszy jego wygląd zewnętrzny. Dobrze wykonana polerka samochodowa zazwyczaj starcza na miesiąc użytkowania, pod warunkiem, że nie korzysta się z myjki ciśnieniowej. Samodzielnie polerowanie samochodu może okazać się nie tylko trudne, ale również przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego.

Wybór nieodpowiedniej pasty o zbyt dużej ziarnistości, zamiast odżywić lakier może nanieść wiele nowych rys. Poza tym nie mając pojęcia o polerce mechanicznej, można spalić specyfiki i uszkodzić karoserię. Dlatego warto korzystać z usług licznych profesjonalistów, którzy oferują swoje usługi na rynku.