Zaufane punkty kasacji aut

Każdy kierowca, która pragnie się pozbyć swojego starego samochodu ma dwie możliwości – albo wystawić go na sprzedaż, bądź udać się do stacji demontażu pojazdów. Jeśli jest on jeszcze w dobrym stanie technicznym zdecydowanie bardziej opłaca się oczywiście szukać kupca, jednak w wielu przypadkach samochód lata swojej świetności ma już za sobą.

Kasacja musi być legalna

kasacja samochodówWtedy zamiast szukać sposobu na zdobycie choć odrobiny pieniędzy za auto lepiej wybrać się do punktu kasacji samochodów, gdzie w pełni legalnie zostanie on poddany demontażowi. Na rynku można znależć wiele korzystnych ofert proponowanych przez złomowiska, czy małe punkty kasacji, które nie posiadają zezwolenia na prowadzenie takiej działalności. Dlatego duże znaczenie ma wybranie zaufanej stacji demontażu pojazdów, by nie tylko móc później wyrejestrować samochód, ale również nie martwić się o prawne konsekwencje. Szybka kasacja samochodów powinna się odbywać przede wszystkim legalnie, o czym świadczy otrzymanie zaświadczenia o rozmontowaniu pojazdu. Pozwala ono wyrejestrować auto w wydziale komunikacji oraz często także otrzymać zwrot składki za OC. Co prawda kwota otrzymana za dostarczenie pojazdu może okazać się o wiele mniejsza, jednak nie warto ryzykować korzystając z usług punktów bez zezwolenia. Profesjonalne punkty kasacji wyróżniają się podejściem do klienta, co jest zauważalne praktycznie od samego zadeklarowania chęci rozmontowania samochodu.

kasacja samochodówWycena odbywa się za darmo, a często nawet stacja sama zorganizuje niezbędny transport. Należy jednak dokładnie sprawdzić, czy w pojeździe nie brakuje części, które mogłyby znacznie zmniejszyć wagę pojazdu. W wielu punktach trzeba dokonać dopłaty za każdy brakujący kilogram, co ma na celu zachęcić klientów do sprzedaży samochodu w całości. Wszelkie części przechodzą na własność stacji demontażu i te nadające się do ponownego użytku trafiają jako części używane. Warto więc dobrze sprawdzić punkt kasacji, aby otrzymać adekwatną wycenę do wielkości pojazdu oraz części, które można jeszcze wykorzystać. W większości dużych miast oraz ich okolicach można znaleźć stacje demontażu pojazdów z niezbędnymi licencjami. Najpierw jednak zdecydowanie lepiej się upewnić, zapoznać z opiniami klientów oraz poczytać ofertę, by nie dać się nabrać miejscom nielegalnym.

Prawdziwe punkty kasacji poznaje się przede wszystkim przez podejście pracowników, którym zależy na dokładnym sprawdzeniu samochodu i przewiezieniu go do siedziby, gdzie zostanie rozebrany. Oczywiście od razu po zawiązaniu umowy otrzymuje się papiery potwierdzające oddanie auta, które pozwalają całkowicie je wyrejestrować.