Nowoczesne zabudowy samochodów na zamówienie

Wiele samochodów dostawczych z plandeką stanowi podstawę do indywidualnych projektów tworzonych na potrzeby rynku. Dotyczy to między innymi lawety samochodowej, czy samochodów skrzyniowych, które oryginalnie w takiej postaci są bardzo drogie. Cały czas jest spory deficyt takich maszyn na rynku, dlatego na własną rękę trzeba decydować się na zmiany.

Zabudowa typu skrzyniowego

zabudowy samochodów dostawczychNa szczęście są firmy, które podejmują się wykonania zabudowy według indywidualnego projektu, dopasowując ją do oczekiwań swoich klientów pod względem funkcjonalności. Zabudowy samochodowe wykonywane są ze stali lub aluminium, w zależności od ich zastosowania. Każdy klient ma zupełnie inne oczekiwania w stosunku do samochodów dostawczych, dlatego tak ważne jest porozumienie między nim, a firmą wykonującą zlecenie. Skrzyniowe zabudowy samochodów dostawczych wykonywane są najczęściej ze względu na duże zapotrzebowanie. Służą one do przewożenia ładunków – zarówno w postaci stałej, jak i różnego rodzaju kruszywa. Wszystkie zabudowy muszą więc być wykonane bardzo solidnie, aby napierający ciężar na ścianki nie doprowadził do ich otwarcia. Zabudowy skrzyniowe mogą posiadać dwa typy zabudowy: cały czas zamkniętą, bądź otwieraną. Warto wspomnieć, że niektóre z nich posiadają nawet możliwość przechylania za pomocą ramienia hydraulicznego. Indywidualnie zamówienie pozwala idealnie dopasować samochód do konkretnych czynności poprzez wybranie rozmiaru zabudowy, wysokości ścianek, czy dobrania zabezpieczeń.

zabudowy samochodów dostawczychFirmy oferujące takie usługi nie tylko dobierają materiał do wykonania ścian skrzyni, ale również dbają o to, aby powierzchnia płaska była odporna na uszkodzenia. Przewożenie elementów stalowych czy innych znacząco wpływa na zużywanie się materiału, dlatego przywiązują dużą wagę do materiału, z jakiego zostanie wykonana podstawa. Oczywiście taki pojazd wymaga później badania technicznego, aby zostało sprawdzone wykonanie i stwierdzono czy nadaje się on do jazdy po drodze. Jest to tylko formalność, ponieważ cała zabudowa skrzyniowa została właściwie przygotowana. Teraz nie trzeba myśleć o kupnie samochodu skrzyniowego, wybierając spośród modeli zniszczonych bądź niespełniających naszych oczekiwań.

Wystarczy znaleźć firmę oferującą tworzenie zabudowy samochodów dostawczych na indywidualne zamówienie, która dołoży wszelkich starań, aby była ona nie tylko solidna, ale również wystarczająco pojemna. W ten sposób otrzymujemy nową, niezniszczoną skrzynię, która ze względu na właściwy dobór materiałów powinna posłużyć przez kilka lat.