Oprogramowanie nawigacyjne w Mercedesach

Wygodna i bezpieczna jazda jest bardzo ważna, zwłaszcza kiedy pokonuje się duże ilości kilometrów. Wybieramy wtedy zazwyczaj wysokiej klasy samochód wyposażony w wiele dodatkowych systemów ułatwiających dotarcie do celu. W Mercedesach można wymienić między innymi tempomat, asystent parkowania, ale przede wszystkim zaawansowany system nawigacyjny.

Mapy do nawigacji samochodowej

mapa do mercedesaJego mapy są bardzo często aktualizowane tak, aby żadnego kierowcy nie zdziwiły prace drogowe, czy korki spowodowane wypadkami. Wymagany jest jednak zakup wersji rozszerzonej, która stale będzie posiadała połączenie z siecią. W podstawowym pakiecie Mercedesa nie znajdziemy szczegółowych map. Wyświetlą się tylko te tradycyjne, które samodzielnie trzeba aktualizować raz na jakiś czas. Zakupując wersję najnowszą v19 nie trzeba się martwić o nagłe zdarzenia drogowe, które zablokują trasę i powodują opóźnienia. Mapa do Mercedesa cieszy się dużym zaufaniem wśród zawodowych kierowców oraz ludzi podróżujących służbowo. Posiadają możliwość zmiany języków, lektorów raz wielu aktualizacji w czasie rzeczywistym. Mapy nie ograniczają się tylko do naszego kraju, dostępna jest wersja całej Europy, a w przypadku dalszych podróży trzeba znaleźć pakiet map wszystkich kontynentów.

mapa do mercedesaJeśli w pojeździe znalazł się system nawigacyjny w wersji amerykańskiej to jego przeprogramowanie nie stanowi żadnego problemu. Posiadamy w kraju wielu specjalistów w ASO, którzy z wielką chęcią zajmą się każdym Mercedesem i doprowadzą go do stanu idealnego. Dalekie podróże nie muszą już być stresujące. Należy jednak pamiętać, że w zależności od modelu pojazdu dedykowana jest do niego zupełnie inna mapa. Najlepiej dowiedzieć się w serwisie Mercedesa jaki dokładny kod mapy będzie pasował lub kupić ją na miejscu i poprosić od razu o instalacje. Cała nawigacja połączona jest z komputerem pokładowym, zawiera w sobie nie tylko wyświetlacz z lektorem, ale także nośnik CD oraz w pełni funkcjonalne radio, które może działać w tym samym czasie co nawigacja. Ceny są naprawdę niskie, a komfort jazdy jest zauważalny już podczas pierwszej trasy.

Mapy wgrywane do nawigacji w Mercedesach są na bieżąco informowane o wypadkach oraz korkach na konkretnych trasach. Potrafią wyznaczyć alternatywną trasę w trakcie jazdy, co sprawi, że nigdy nie będziemy spóźnieni. Jest to duża wygoda zwłaszcza wtedy, kiedy podróżuje się po europejskich drogach bez ich znajomości. Mapy do Mercedesa są zawsze na bieżąco i warto posiadać ich najnowszą wersję, by mieć pewność, że dojedzie się do celu bez większych problemów.