Ważna rola filtra do oleju

Każdy kierowca ma prawdopodobnie swoją ulubioną markę samochodu. Szczęśliwcy jeżdżą swoimi wymarzonymi pojazdami, pozostali jedynie o nich śnią. W zależności od indywidualnych upodobań wielu kierowców wybiera niemieckie marki, które cenione są powszechnie za wysoką jakość wykonania oraz niezawodność swych modeli.

Filtr oleju do francuskiego auta

filtr olejuInni natomiast stawiają na francuskich producentów, których auta odznaczają się często unikalnym wyglądem i stylem, a do tego atrakcyjną ceną. Fani francuskich samochodów bardzo często decydują się na Citroena. Firma ta należy obecnie do koncernu Groupe PSA. Citroen nadal jednak projektuje i wypuszcza samochody pod własną marką. Charakteryzuje je często wyjątkowy, pełen wyobraźni design oraz dość niska awaryjność. W każdym modelu samochodu po jego dłuższym użytkowaniu mogą jednak pojawić się usterki. Najczęstszą przyczyną awarii pojazdu według wielu badań są problemy z silnikiem. Wynikają one często z jego skomplikowanej budowy, na którą składa się wiele, często bardzo małych części. Problemy z działaniem jednej rzutują na pracę całego silnika. Ważnym jego elementem jest filtr oleju. Jego zadaniem jest usunięcie nawet najmniejszych zanieczyszczeń z oleju silnikowego.

filtr olejuMowa tu o drobinach o wielkości nawet 1/50 milimetra! Eksploatacja filtra oleju może prowadzić do wzrostu zużycia paliwa oraz spadku wydajności silnika. W drastycznych przypadkach może się to nawet skończyć uszkodzeniami całego silnika! Jak ustrzec się przed taką sytuacją? Należy z pewnością dbać o nasz silnik. Powinno się przede wszystkim wymieniać wraz z olejem silnikowym filtr oleju do Citroena C3 lub innego modelu tego francuskiego producenta. Eksperci radzą, by olej silnikowy wymieniać co około 15-20 tysięcy przejechanych kilometrów. Wówczas silnik w naszym Citroenie C3 będzie odpowiednio zabezpieczony. Powinno się też pamiętać o wyborze odpowiedniego oleju silnikowego, najlepiej zalecanego przez producenta. Poważnym błędem jest też wlanie oleju do diesla do silnika benzynowego i na odwrót. Warto również pamiętać, by unikać jazdy na niskich obrotach silnika. Może to skutkować gorszym smarowaniem silnika, co prowadzi do jego szybszej eksploatacji.

Wymianę oleju oraz towarzyszącą jej zmianę filtra najlepiej zlecić specjalistom. Czynność ta nie wydaje się szczególnie skomplikowana i wielu kierowców dokonuje jej na własną rękę. Wymiana oleju i filtra pod okiem eksperta sprawi, że będziemy mieć wówczas pewność, że nasz silnik jest odpowiednio chroniony i posłuży tym samym na dłużej.