Wygodne parkingi automatyczne

Z każdym rokiem zwiększa się liczba zarejestrowanych samochodów na rynku. Wiąże się to z częstszymi korkami i problemami z parkowaniem. Często w miastach powstają nowe obiekty, jednak rzadko kiedy nowe parkingi. Dlatego bywa, że jesteśmy zmuszeni parkować z dala od naszego docelowego miejsca podróży.

Parkingi w pełni zautomatyzowane

Parking automatycznyNa szczęście wraz z pojawieniem się nowych technologii istnieją liczne rozwiązania. Istnieją innowacje pozwalające na stworzenie nowych miejsc parkingowych i zaoszczędzeniu przy tym sporo miejsca. To parkingi automatyczne pozwalające na zaparkowanie kilku aut w jednym miejscu. Z kolei przy nowo powstałych obiektach istnieją automatyczne systemy parkingowe, które dzięki samoobsłudze nie wymagają zatrudniania pracowników. W jaki sposób działają? Na początku omówmy, z czego składa się taki system. Jest wyposażony w specjalny komputer kasowy, szlaban, kasę automatyczną, terminal wjazdowy i wyjazdowy. Na początku wjeżdżając na parking, zbliżamy się do szlabanu. Tam możemy pobrać bilet, jeżeli pierwszy raz znajdujemy się na danym parkingu, lub też skorzystać z karty abonamentowej. Należy przyłożyć ja do czytnika, aby szlaban się podniósł. Szlabany, w które wyposażone są automatyczne parkingi, to słupki hydrauliczne z siłownikami wysokiej jakości. Są wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu wyeksploatowaniu.

Parking automatycznyPo wjeździe zajmujemy dowolne miejsce, korzystając z systemu zajętości miejsc parkingowych. To innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić kierowcy czas, który przeznaczyłby na szukanie wolnego miejsca. Polega na tym, że na dużej tablicy na zielono będzie oznaczona pozostała liczba wolnych miejsc w danych sektorach. Również po wjechaniu na dany sektor, zobaczymy czujniki ultradźwiękowe przy każdym miejscu świecące się na zielono – wolne miejsca i czerwone – miejsca zajęte. Kiedy już skończymy korzystać z parkingu, należy czas na uiszczenie opłaty. Można skorzystać z kasy automatycznej, która pozwoli nam na samodzielne uregulowanie rachunku. Należy zeskanować nasz bilet, po czym na monitorze pojawi nam się kwota należności. Następnie zaznaczamy, czy chcemy płacić kartą, czy gotówką. Automat przyjmuje zarówno bilon, jak i banknoty.

Dowolność metod płatności z pewnością spodoba się klientom parkingu. Do tej pory na innych parkingach można było płacić głównie gotówką. Płatność kartą dla niektórych bywa wygodniejsza. Są też parkingi automatyczne, w których opłatę należy uiścić w specjalnych budkach biletowych, w których zatrudnieni są pracownicy. Można u nich również zaczerpnąć informacji na temat kart abonamentowych.