Lakier w pielęgnacji tapicerki

Każdy kto posiada jakiś produkt wykonany ze skóry, czy to buty czy torba, wie jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Jeśli ją zaniechamy materiał szybko się zniszczy i straci swoje właściwości oraz estetyczny wygląd. Tak samo jest w przypadku tapicerki ze skóry. Skórzane siedzenia w samochodzie są nie tylko praktyczne, ale również dodają mu uroku, sprawiają, że całe wnętrze nabiera bardziej luksusowego charakteru.

Lakier dobrany do tapicerki

lakier do skóryNiestety kupując auto z taką tapicerką, trzeba się liczyć, że w wyniku eksploatacji może się ona niszczyć. Dlatego tak ważna jest prawidłowa konserwacja oraz pielęgnacja. Sprawi, że fotele będą nam służyć dłużej oraz pozostaną w dobrym stanie, bez zarysowań, zabrudzeń czy uszkodzeń. Na szczęście dzięki bogatej ofercie dostępnej na rynku, dbanie o skórzane wnętrze samochodu nie jest takie trudne. Skóra jako materiał jest niezwykle trwała. Jednak w przypadku, gdy będzie zaniedbana, utraci swoje zalety. Dobrej jakości tapicerka skórzana posiada specjalną warstwę ochronną, która chroni ją przed szkodliwym działaniem wilgoci, niskimi i wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem UV. Z czasem jednak warstwa ta ulega ścieraniu się. Wtedy fotele są znacznie bardziej podatne na przetarcia, przebarwienia oraz pęknięcia. Jak w takim razie odbudować tę warstwę? Za pomocą specjalnych środków, ściśle przeznaczonych do skóry.

lakier do skóryW sprzedaży dostępne są różne rodzaje kosmetyków do skóry, należy do nich między innymi lakier do skóry, który jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w przypadku przytartej kierownicy, jak i zniszczonych foteli. Służy do odnowienia skóry oraz przywróceniu jej dawnego blasku. Dzięki swoim właściwościom nie zmienia naturalnej faktury skóry. Zachowuje także miękkość skóry. Do pielęgnacji skórzanej tapicerki można też używać szeregu innych produktów, takich jak mleczko do czyszczenia skóry, które jest skuteczne w przypadku usuwaniu plam i przebarwień. Aby odświeżyć skórę można użyć profesjonalnej odżywki. Natomiast w przypadku odżywienia oraz konserwacji skóry, dobrym pomysłem może być krem zawierający lanolinę i wosk pszczeli. Należy jednak pamiętać, że powinno się stosować jedynie specjalnie przeznaczone do tego celu kosmetyki. Nie powinno się używać zwykłych kremów do twarzy.

Niewielkie zabrudzenia można próbować usunąć specjalnymi chusteczkami do skóry. Wymienione wyżej produkty to jedynie niewielka część. Na rynku dostępne jest ich dużo więcej. Najlepiej dobierać je pod względem stopnia zniszczenia tapicerki, ponieważ te słabe mogą okazać się nieskuteczne.