Środki do mycia samochodu

Mycie auta jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który każdy właściciel pojazdu powinien wykonywać regularnie, aby jego samochód prezentował się naprawdę dobrze na ulicy, jak i na parkingu. Najczęściej mycie przeprowadza się w dwóch etapach. Najpierw jest to mycie wstępne, podczas którego stosuje się pianę aktywną o neutralnym pH. Jej zadaniem jest rozpuszczenie największych zanieczyszczeń.

Dobre szampony do mycia auta

Szampon do mycia autaRozpylamy pianę na karoserii, a następnie czekamy określony przez producenta czas. Po nim możemy już spłukać pianę wodą pod ciśnieniem. Teraz auto jest przygotowane do mycia zasadniczego, które możemy przeprowadzić ręcznie. Oprócz wody konieczny będzie odpowiedni szampon do mycia auta. W sklepach z kosmetykami samochodowymi znajdziemy szeroki wybór takich produktów. Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest skład danego szamponu – powinien on posiadać bardzo dobre właściwości myjące, tylko wówczas będzie skuteczny. Wybierajmy produkty z neutralnym pH, ponieważ tylko one nie mają wpływu na powłoki oraz woski, które w przypadku szamponów z kwaśnym pH mogłyby zostać uszkodzone.

Szampon do mycia autaNiektóre szampony mają też jakiś konkretny, intensywny zapach, inne są całkowicie bezzapachowe – tutaj wybór zależy od naszych preferencji. Jak stosować szampon do mycia auta? Należy go wymieszać z wodą w odpowiednich proporcjach, które są zawsze określone przez producenta na opakowaniu. Może to być na przykład 30 ml szamponu na 12 litrów wody (jak widać, szampony są naprawdę wydajne a jedno opakowanie starczy nam na długi czas). Dolewamy wody pod ciśnieniem, aby w wiadrze zrobiła się piana. Pianę tę rozprowadzamy po karoserii za pomocą gąbki i myjemy auto, dokładnie element po elemencie. Następnie należy opłukać pojazd, wytrzeć karoserię i poczekać aż całkowicie wyschnie. Dopiero po całkowitym wyschnięciu auta można przeprowadzić kolejne zabiegi, a więc polerowanie oraz woskowanie lakieru, co pozwoli na uzyskanie naprawdę świetnego wyglądu karoserii, głębi koloru oraz idealnego połysku. Jednakże efekt ten widoczny jest jedynie na aucie, które zostało naprawdę dobrze umyte.

Warto więc do tego stosować sprawdzone środki, między innymi właśnie szampony pochodzące od renomowanych producentów. Te produkty charakteryzuje najwyższa jakość, dlatego zyskujemy pewność, że mycie auta będzie naprawdę skuteczne i przyniesie oczekiwane efekty. Nie powinniśmy przejmować się ceną takiego produktu, ponieważ – jak już zostało wspomniane – szampony takie są niezwykle wydajne i z jednego opakowania będziemy korzystać naprawdę długo.