Profesjonalne zwiększenie mocy silników

Ilość koni mechanicznych silnika pojazdu jest stała, jednakże nie oznacza to, że nie możemy jej… podwyższyć. Obecnie nic nie stoi temu na przeszkodzie, ponieważ na rynku motoryzacyjnym pojawili się specjaliści od chiptuningu, czyli właśnie od zwiększania mocy silników. Jest to zabieg polegający na zmianie map ECU, czyli map elektronicznego komputera pokładowego.

Fachowcy zwiększą moc silnika

zwiększanie mocy silnikówZ racji tego, że każdy silnik (czy to diesla czy benzynowy) jest sterowany przez taki komputer, zmieniając jego mapy, można poprawić moc, obroty, reakcję pedału gazu, ciśnienie doładowania i wiele innych. Zatem każdy w prosty sposób może uzyskać szybszy samochód, wystarczy niewielka ingerencja w mapy komputera pokładowego. Jednakże należy pamiętać, że jest to elektronika – zatem błąd może być niebezpieczny. To właśnie dlatego zwiększanie mocy silników powinno być przeprowadzane przez profesjonalistów. Dzięki temu nie będzie mowy o pomyłce, możemy być pewni, że cały zabieg będzie przeprowadzony w sposób całkowicie prawidłowy i nie będzie wiązał się z negatywnymi skutkami na przykład w postaci skrócenia trwałości silnika. Równocześnie chiptuning może wiązać się z obniżeniem poziomu zużycia paliwa, zatem jest to kolejna korzyść, jaką uzyskujemy zwiększając moc silnika.

zwiększanie mocy silnikówUsługa, która przynosi tyle korzyści, nie może być tania – tak myśli wiele osób, które zastanawiają się nad zwiększeniem mocy silnika. Jednakże nie powinniśmy być tak negatywnie nastawieni, ponieważ gdy zobaczymy cenniki profesjonalnych firm, cena chiptuningu nas nie przestraszy. Usługa kosztuje bowiem około 700-1400 zł, zależy to od stopnia skomplikowania pracy. Czasami przeprogramowanie ECU wymaga większej wiedzy, czasami nie wiąże się z żadnymi uciążliwymi problemami i od tego właśnie zależy cena tej usługi. Jednakże nawet najwyższa suma a więc 1400 złotych to chyba nic w porównaniu z tym, że zmniejszamy zużycie paliwa (a więc generujemy oszczędności. Zużycie jest bowiem niższe nawet 1 l na 100 km), a przy tym zyskujemy większą moc silnika. Na zakończenie, warto jeszcze raz podkreślić, że zwiększenie mocy silnika jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla pojazdu, jeśli jest przeprowadzane przez doświadczonych profesjonalistów.

Ich ingerencja w mapy elektronicznego komputera pokładowego oparta jest na szerokiej wiedzy oraz umiejętnościach, dzięki którym nie może być mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Powierzając wykonanie chiptuningu w ręce specjalistów, możemy liczyć na to, że usługa zostanie przeprowadzona całkowicie poprawnie i efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.