Układ wspomagania Land Rover

Gdy nagle usłyszymy podejrzane wycie, szumy lub gwizdy podczas jazdy naszym Land Roverem, może to oznaczać, iż awarii uległ układ wspomagania. Prawdopodobnie pojawił się wyciek płynu hydraulicznego, który – jeżeli nie pozbędziemy się problemu – może doprowadzić do zatarcia pompy.

Wspomaganie w Land Roverze

nowa pompa wspomagania land roverW takiej sytuacji konieczna będzie nowa pompa wspomagania Land Rover, która dostępna jest jednak w ofertach producentów w atrakcyjnych cenach. Jak jednak być pewnym, że to właśnie to urządzenie należy wymienić? Oprócz wspomnianych podejrzanych hałasów, o problemach z pompą wspomagania może świadczyć także to, że na miejscu, w którym stawiamy samochód, w krótkim czasie zaczynają się pojawiać plamy, które nie są olejem silnikowym. Jako osoby niedoświadczone nie rozróżnimy jednak, jaki płyn wyciekł, ponieważ są one do siebie bardzo podobne i wyciek następuje zwykle w tym samym miejscu. Tylko doświadczony mechanik jednak rozpozna różnicę, dlatego zamiast samemu podejmować się diagnozowania problemu, lepiej od razu udać się do warsztatu samochodowego, gdzie nasz Land Rover znajdzie się pod odpowiednią opieką i zostanie mu przywrócona dawna sprawność. Oczywiście nie zawsze konieczny jest zakup nowej pompy wspomagania, ponieważ równie dobrze można przeprowadzić jej regenerację.

nowa pompa wspomagania land roverOdbywa się ona w kilku krokach. Na samym początku mechanik musi dokładnie wyczyścić pompę wspomagania Land Rovera. W ten sposób możliwe jest pozbycie się osadów, jak i pyłów czy ziemi. W następnym kroku ściąga się pierścień z wału oraz wyciąga zbiornik, o-ring oraz wszelkie śruby. Dzięki temu dostajemy się bezpośrednio do pompy tłokowej. Rozbieramy urządzenie do najmniejszych części i badamy, które z nich uległy uszkodzeniu i należy je wymienić. Następnie składamy urządzenie w całość, uważając, aby nie pomylić konkretnych śrub czy sprężyn, które koniecznie muszą znaleźć się w tym miejscu, z którego zostały wyjęte. Choć nie brzmi to skomplikowanie, należy być przy tym szczególnie uważnym, dlatego warto powierzyć to zadanie jedynie doświadczonemu mechanikowi. Jeżeli nie mamy namiarów na sprawdzony serwis samochodowy, wówczas nie warto bawić się w powierzanie regeneracji pompy osobie bez odpowiednich umiejętności.

O wiele lepszym wyborem jest wówczas zakup nowej pompy wspomagania Land Rover. Wówczas do wykonania jest o wiele mniej czynności, wystarczy bowiem jedynie odłączyć starą pompę i zamontować nowo zakupioną. Ta na pewno będzie doskonale spełniała swoją rolę przez długi czas, a układ wspomagania kierownicy będzie dzięki temu w pełni sprawny.