Rodzaje cystern izolowanych

Izolowane cysterny to pojazdy posiadające zbiornik odpowiednio zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Służy on do przewożenia jednego rodzaju ładunku, który nie może mieć kontaktu z innymi. Wśród cystern izolowanych można wymienić między innymi cysterny do przewozu materiałów niebezpiecznych. Posiadają one zbiorniki wykonane ze stali kwasoodpornej, które są całkowicie szczelne.

Zakup cysterny izolowanej

cysterny izolowaneDo ich napełniania stosuje się bezpieczną pompę rotacyjną ciśnieniową. Takimi pojazdami transportuje się między innymi paliwo płynne do tankowania samolotów. Są to pojazdy specjalistyczne, w których najwyższa jakość wykonania jest podstawą dla ich bezpiecznej eksploatacji. Ale to nie wszystko. Izolowane termicznie są także cysterny do branży spożywczej. Wiele rodzajów żywności musi być bowiem przewożonych w specyficznych warunkach temperaturowych i bez kontaktu z otoczeniem, dlatego takie cysterny izolowane są tutaj podstawą. Producenci proponują między innymi cysternę 3-osiową montowaną na podwoziu, która posiada specjalny siłownik hydrauliczny umożliwiający podnoszenia zbiornika na określoną wysokość. Izolacja termiczna możliwa jest dzięki własnemu ogrzewaniu wodnemu, w które wyposażona jest cysterna. Posiada również system kontroli temperatur, zaś pompa jest napędzana hydraulicznie, dzięki czemu umożliwia szybki i sprawny ładunek oraz rozładunek.

cysterny izolowaneTaka cysterna może służyć na przykład do bezpiecznego przewozu mleka. Zbiornik takiej cysterny jest, tak jak w przypadku zbiornika na paliwa płynne, wykonany ze stali kwasoodpornej wysokiej jakości. Jeśli chodzi zaś o pojemność, tutaj producenci oferują wiele różnych cystern, dużą popularnością cieszy się między innymi ta 30000 dm3. Inną opcją jest cysterna izolowana 4-osiowa, za pomocą której możemy transportować lekkie produkty naftowe. Oprócz wykonania ze stali posiada ona wewnętrzną powłokę ochronną z żywicy epoksydowej, która nie wchodzi w kontakt z przewożonymi produktami. Szeroki wybór cystern sprawia, że każdy znajdzie tutaj rozwiązanie odpowiednie do przewożenia danego typu towaru w warunkach całkowicie bezpiecznych, bez możliwości wpływu negatywnych czynników zewnętrznych na towar.

W przypadku, gdy na co dzień transportujemy towar, warto mieć takie cysterny na własny użytek. Jeżeli jest to w naszym przypadku akcja jednorazowa, o wiele lepiej jest wynająć taką cysternę lub zlecić transport firmie zewnętrznej. Pamiętajmy jednak, aby wybrać sprawdzoną firmę, żeby mieć pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.