Skup aut dostawczych – co, jak i kiedy?

Wypadki, stłuczki, kupno nowszego modelu, konieczność złomowania i inne okoliczności życiowe sprawiają, że wielu właścicieli samochodów decyduje się na ich sprzedaż, bez względu na stan techniczny. Niektórzy szukają potencjalnych kupców na własną rękę, inni natomiast, z różnych przyczyn, decydują się skorzystać z oferty jakiegoś skupu pojazdów.

Skup samochodów a handlarze autami

skup samochodów dostawczychTo zdecydowanie najszybsza opcja, która pozwala szybko uzyskać pieniądze za stary pojazd, a do tego często zapłatę otrzymuje się natychmiast w gotówce. Chociaż w skupach dominują samochody osobowe, to jednak coraz większy procent na tym rynku stanowią samochody dostawcze różnego typu. One również ulegają wypadkom, są wymieniane na nowsze modele bądź też dotychczasowi właściciele już ich nie potrzebują. Skupy oferują różne ceny, dlatego też zanim podejmie się ostateczną decyzję, to dobrze jest najpierw usłyszeć kilka propozycji i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Dobrym wyjściem będzie z pewnością skontaktowanie się z firmami, które mają dobrą opinię na rynku – zaufany skup różnych samochodów dostawczych w Warszawie czy innym mieście, działający od lat, to pewniejszy wybór niż nowi handlarze, którzy nie zdobyli jeszcze odpowiedniej reputacji. Jeśli ktoś decyduje się na sprzedaż swojego samochodu dostawczego w konkretnym skupie, to powinien przed sprzedażą przygotować wszelkie niezbędne do tego celu dokumenty.

skup samochodów dostawczychZaliczają się do nich: dowód osobisty właściciela pojazdu, upoważnienie ewentualnych współwłaścicieli, dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne oraz karta pojazdu. W przypadku, gdy któryś z tych dokumentów został skradziony lub zniszczony, konieczne jest odpowiednie oświadczenie, które go zastąpi. Przydatna będzie też umowa kupna-sprzedaży pojazdu. Czasem zdarza się, że współwłaścicielem samochodu nie jest członek rodziny, ale na przykład firma leasingowa lub bank. W takiej sytuacji trzeba mieć ich zgodę na sprzedaż auta lub umowę poświadczającą spłatę kredytu czy też zakończenie leasingu. Po przedłożeniu niezbędnej dokumentacji, można z ulgą pozbyć się niepotrzebnego nam pojazdu i szybko odebrać za niego zapłatę. Skupy pojazdów wychodzą klientom naprzeciw i nie ma problemu, aby przedstawiciel firmy przyjechał na oględziny pojazdu, a skup sam zadbał później o odpowiedni transport.

Ten bywa problematyczny szczególnie wtedy, gdy sprzedawany pojazd dostawczy jest w znacznym stopniu uszkodzony bądź też przeznaczony na złomowanie. W takiej sytuacji samodzielny wynajem lawety znacznie mógłby obniżyć zysk ze sprzedaży takiego dostawczaka.