Gdy musisz przewieźć meble czyli auta dostawcze

Jest wiele sytuacji, kiedy potrzebujemy auta do transportu mebli. Może to być na przykład przeprowadzka. Czasem taniej jest również na własną rekę przewieźć nowo zakupione meble gdyż sklepy meblowe niekiedy naliczają dowóz jako opłatę dodatkową.

Wypożyczalnia aut na krótki czas

wypożyczalnia aut dostawczychRównież kupując meble ze sklepu internetowego, którego magazyn mieści się daleko od miejsca naszego zamieszkania, przewóz mebli samodzielnie może okazać się dużo tańszą alternatywą aniżeli opłata za dowóz firmie przewozowej. Co jednak zrobić jeżeli nie dysponujemy własnym autem dostawczym? Odwiedź jest prosta – możemy wypożyczyć je z wypożyczalni samochodów. Obecnie w ofercie przedsiębiorstw zajmujących się wynajem pojazdów znajdziemy wiele modeli aut. Wśród nich są nie tylko samochody osobowe, ale także busy i vany. Nie musimy martwić się również o uprawnieniami do kierowania pojazdami tego typu, bowiem poza większymi, w ofercie są i takie o masie do 3,5 tony na które wystarczy jedynie tradycyjne prawo jazdy kategorii B. To samochodu typu Opel Vivaro, Fiat Ducato czy Reno Trafic. Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne nam do wynajmu samochodu, wypożyczalnie wymagają jedynie okazania prawo jazdy oraz dowodu osobistego.

wypożyczalnia aut dostawczychWszystkie auta dostępne w wypożyczalniach posiadają pełen pakiet ubezpieczeń OC oraz AC, dzięki czemu nawet w przypadku stłuczki, nie mamy się o co martwić, ani nie ponosimy za to żadnych kosztów. Popularna wypożyczalnia aut dostawczych w Warszawie oferuje wynajem krótkoterminowy na czas kilku godzin lub jednego dnia. Cena takiej usługi szacuje się pomiędzy 100 – 200 zł. Zależy to od wypożyczalni i modelu samochodu. Oczywiste jest, że auta wyższych klas typu Mercedes, będą miały wyższą cenę. Jednak w porównaniu do przesyłki oferowanej np. przez firmy transportowe podczas zakupu mebli przez internet i tak jest to cena dużo bardziej korzystna. Jeżeli potrzebny jest nam transport na terenie miasta, możemy skorzystać także z rozwiązania jakim jest taxi bagażowe. Usługa ta polega na wynajęciu taksówki o większych gabarytach, która przewiezie nam ładunek na wskazany adres. Oczywiście musimy liczyć się, z koniecznością dodatkowo opłacenia kierowcy. Mamy także możliwość wynajmu od firmy dodatkowo osób, które pomogą nam nosić meble, jednak koszt godziny pracy takiej osoby w Warszawie to około 50 zł. Poza tym odpłatna jest również każda godzina postoju.

Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są dobrze zorganizowane i mają własne osoby do pomocy przy załadunku mebli. Gdy jednak czeka nas dłuższa trasa ponieważ przeprowadzamy się z miasta do miasta bądź przewozimy meble na dużą odległość korzystniej z pewnością będzie wynająć auto dostawcze.