Podróż do Holandii – co warto wiedzieć?

Holandia słynie z pięknych widoków, jej stolica, jaką jest miasto Amsterdam tętni życiem przez cała dobę. Wiele kafejek, restauracji, jak i barów oblegane jest przez rzesze zarówno mieszkańców, jak i przede wszystkim turystów. Poza Amsterdamem Holandia słynie z cudownych i malowniczych widoków, a także z wszechobecnych wiatraków, które już na stałe wpisały się w krajobraz tego urokliwego Państwa.

Wycieczka do Holandii busem

przewozy busemBędąc w Holandii nie można przeoczyć z pewnością parku Kaukenhof, jak również domu słynnej Anny Frank, która jako nastolatka w czasie drugiej wojny światowej prowadziła dziennik, w którym opisywała swoje ówczesne życie. Holandia słynie także z mnogiej liczby kolorowych kwiatów, pól tulipanów, jak i barwnych budynków. Z pewnością ten kto chociaż raz odwiedzi ten kraj, będzie chciał do niego wrócić ponownie. Holandia położona jest w zachodniej Europie, a jej część należy do południowej Ameryki Północnej. Dzięki temu, iż Holandia znajduje się w Europie istnieje możliwość podróżowania autokarem, bez potrzeby latania samolotem. Przewozy do Holandii busem możliwe są dzięki wielu firmom transportowym, zajmującym się przewozem ludzi i ich mienia. Podczas jazdy busem czas drogi znacznie się wydłuża, jednak pozwala on na zwiedzenie dość dużej części Europy. W momencie, gdy w busie podróżuje również przewodnik można dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy i poznać ciekawostki na temat państw i miast, jakie się mija, podczas podróży.

przewozy busemTrasa przebiega zazwyczaj przez centralną część Niemiec, dzięki temu istnieje możliwość odwiedzenia także Berlina, jak również Hanowera oraz przejazd przez wiele innych mniejszych miast i miasteczek. Podróże kształcą, o tym wiadomo już od wielu lat. Oprócz wielu wcześniej wymienionych atrakcji w Holandii, jak również w samym jej centrum, w Amsterdamie istnieje ogrom innych, ciekawych miejsc i rzeczy wartych zobaczenia, podczas zwiedzania. Jednym z nich jest muzeum Rijksmuseum lub muzeum Vincenta van Gogha. Innym miejscem, które urzeka swoimi widokami jest Vondelpark. Przez Holandię przepływają trzy rzeki Ren, Moza oraz Sklad, jak i należy do wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Skutkuje to tym, iż turyści mają możliwość spędzenia wolnego czasu nad wodą, podziwiając piękno natury i ciesząc się czystym, piaszczystym wybrzeżem. Dzięki, aż trzem rzekom otoczona jest siecią wodną, przy której usytuowane są wiatraki i młyny.

Podróż busem jest jednocześnie bezpieczną i wygodną alternatywą wycieczek objazdowych. Łączy ona w sobie te dwie możliwości. Pokonanie trasy z Polski do Holoandii busem jest również alternatywą dla kosztownych w wielu przypadkach podróży samolotem, a i zapewnia dojazd w wybrane miejsce docelowe, na czas.