Chemia samochodowa – jak kupować?

Coraz więcej osób zaczyna dbać bardziej o swoje auto. Nie poprzestają na zwykłym myciu i odkurzania wnętrzu. Zabezpieczają lakier, woskują karoserię, stosują szczotki do czyszczenia kół, czy środki do polerowania szyb.

Chemia samochodowa i specjalistyczne sklepy

chemia samochodowaTakie działania podchodzą pod auto detailing, czyli bardzo dokładne, specjalistyczne, a przy tym drogie czyszczenie samochodu. Dzięki temu samochód wygląda jak prosto z salonu, a nawet lepiej. Taka usługa jest kosztowna, więc czasem bardziej opłaca się zainwestować w kosmetyki samochodowe i wykonać to samemu. Uznana chemia samochodowa jest obecnie dostępna nie tylko w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, ale również w wielu sklepach internetowych co ułatwia ich nabycie. Jednak środków jest bardzo dużo, i każdy ma inne zastosowanie. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupnie takich środków myjących i zabezpieczających? Na pewno trzeba wiedzieć z jakimi zabrudzeniami mamy do czynienia. Jeśli chodzi nam o codzienne mycie samochodu to wystarczy nam do tego zwykły szampon czy piana. Jeśli jednak na karoserii pojawiły się ślady z materiałów budowlanych, takich jak kleje, czy inne problematyczne zabrudzenia to trzeba sięgnąć po bardziej skoncentrowane specyfiki, dobrane do rodzaju zabrudzenia.

chemia samochodowaPodobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o tapicerkę. Należy sprawdzić, czy środek jaki chcemy wybrać nadaje się do czyszczenia konkretnego materiału, na przykład naturalnej skóry. Jeśli chcemy usunąć tylko jedną plamkę z tapicerki to wystarczy kupić małą buteleczkę środka na trudne zabrudzenia, a nie wielką butlę szamponu piorącego. Ważny jest też podział na środki pielęgnujące i środki zabezpieczające. Na przykład lakier można potraktować płynem nabłyszczającym, co nada mu atrakcyjnego wyglądu, ale nie zabezpieczy go przed zabrudzeniami. Bez wątpienia trzeba też wiedzieć czy do nakładania specyfiku samochodowego nie wymaga specjalnych narzędzi. Wosk nakłada się okrągłymi polerkami, a do czyszczenia felg i opon są specjalne szczotki. Bez nich nie dałoby się dobrze rozprowadzić wosku, czy zastosować środka zabezpieczającego opony w jej zagłębieniach. Takie akcesoria zazwyczaj kosztują niewiele, a mają duże znaczenie podczas doprowadzania samochodu do porządku. Podczas kupowania chemii samochodowej warto też zwracać uwagę na pojemność specyfików.

Są to środki wydajne, więc nie ma potrzeby kupowania wielkich baniaków, kiedy starczy nam małą butelką. Wyjątek od tej reguły stanowią promocje specjalne i środki, których nie opłaca się kupować w mniejszych wydaniach.