Skutery, cylindry i ich popularność

Motocykl to popularny jednoślad. Jest szybki, zwrotny, nadaje się na dłuższe czasy. To nie rower jazda którym jest bardzo męcząca i nie nadaje się do jazdy po kilkaset kilometrów. Jednak trzeba posiadać na nie prawo jazdy kategorii A, a większość osób posiada jedynie prawo jazdy na samochód, czyli kategorię B. Jednak zawsze możemy wybrać skuter, czy motorower.

Ile zapłacimy za cylindry do skuterów?

cylindry do skuterówŻeby móc nim jeździć dawniej trzeba było posiadać jedynie kartę motorowerową, obecnie została ona zastąpiona kategorią AM prawa jazdy. Tak czy inaczej jest ona łatwiej dostępna, niż prawo jazdy na motor. To sprawia, że skutery są coraz popularniejsze. Nie rozwijają tak dużej prędkości, jak motory, nie poradzą sobie raczej na terenach leśnych czy błotnistych, ale do jazdy miejskiej będą idealne. Dla wielu osób skutery są o wiele wygodniejsze, ze względu na sposób siedzenia, wysoką kierownicę (brak konieczności nachylania się), jak również często wbudowany kufer bagażnikowy. Dodatkową zaletą skuterów jest to, że są one kilkakrotnie tańsze niż motocykle. Nowy skuter kupimy już za kilka tysięcy, natomiast dobrej jakości motocykl to koszt kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy. Skuter jest wybierany przez osoby, którym zależy na względnie tanim i wygodnym środku transportu, a nie na szybkim jednośladzie do ścigania się.

cylindry do skuterówJeśli chodzi o ilość zużywanego paliwa to mamy tutaj remis, bo obie maszyny zużywają go mniej więcej tyle samo (różnice będą między producentami i modelami, nie jest to jednak zawrotna różnica). Ponadto, skuter posiada tańsze części zamienne niż motor. Za nowe cylindry do skuterów, nowe hamulce czy inne części zapłacimy kwotę w przedziale kilkudziesięciu złotych, natomiast za te same części do motor kwota będzie bliższa kilkuset złotych. Dodatkową zaletą skuterów jest to, że osłaniają nas nieco przed czynnikami atmosferycznymi. Wysoka, zabudowana kierownica i szyba sprawiają, że zacinający deszcz nie będzie nam straszny. To wpływa na bezpieczeństwo jazdy, jak i na koncentrację kierowcy, który ma dobrą widoczność na to co się dzieje na drodze. Jeśli szukamy pojazdu do kilku tysięcy, który będzie nam służył do jazdy po mieście to skuter będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Jest wygodny, dobrze się na nim jeździ i jest łatwiejszy do prowadzenia niż wielki motocykl. Na pewno ma swoje wady, na przykład nie zapewnia nam takiego bezpieczeństwa i osłony, jak samochód, czy takich osiągów jak motocykl, jednak nadal jest to dobry rodzaj pojazdu, szczególnie dla osób nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na jednośladach.