Nowości w polerowaniu lakieru

Od pewnego czasu na naszym rynku pojawiła się nowość w usługach można nazwać motoryzacyjnych. Coraz częściej słyszymy o car spa, czyli tak zwanym odnowieniu samochodów.

Bezpieczne polerowanie lakieru – gdzie w Łodzi?

bezpieczne polerowanie lakieruCoraz więcej autoryzowanych serwisów samochodowych, które posiadają również profesjonalne myjnie oferuje tak zwany auto detailing. A na czym on polega? Otóż nie jest to zwykłe polerowanie, tylko bezpieczne polerowanie lakieru w łodzi czy umycie samochodu ścierką. Detailing to proces, który trwa dużo dłużej i jest również dużo droższe od zwykłego mycia. Najpierw karoseria samochodu jest myta za pomocą specjalnej rękawicy oraz myjki ciśnieniowej. Służy to temu żeby oczyścić samochód ze wszelkich zanieczyszczeń takich jak na przykład błoto, owady czy inne naloty. Kolejno czyści się lakier specjalną glinką. Ma to za zadanie przywrócić gładką szklistość lakierowi. Później za pomocą miernika sprawdza się grubość lakieru celem ewentualnego uzupełnienia ubytków. Później za pomocą specjalnych past wykonuje się korektę lakieru, które pozwalają doprowadzić naszą karoserię do prawie że idealnej. Proces ten jest niezwykłe czasochłonny. Do wykonywania auto detailingu potrzeba ogromnej precyzji i cierpliwości. Tak jak wspomniane zostało na początku artykułu proces ten trwa nawet kilka dni. Zabiegowi detailingu można poddać również wnętrze samochodu.

Po takich zabiegach nasze samochody jeżeli by mogły powiedziały by, że czują się jak nowo narodzone. Pierwszym miastem, w którym powstał taki zakład jest Łódź. Z tego co się orientuję właściciel ma już kilka oddziałów swojej działalności w różnych miastach naszego kraju.