Przygotowania do sezonu – akcesoria motocyklowe nolan

Żyjemy w takim klimacie, że sezon u nas trwa jakieś 8 miesięcy, a przez cztery miesiące mamy taki jakby odpoczynek i regenerację. Co więcej, jest to idealny czas, aby okupić się na przyszły sezon. Po pierwsze mamy bardzo wiele fajnych promocji, które mogą nas dotyczyć, po drugie, nie wydajemy wtedy pieniędzy na paliwo do naszego rumaka więc jesteśmy w stanie odłożyć sobie troszkę pieniędzy na lepszy ubiór itd.

Kask godny uwagi – nolan n86

kask nolanZałóżmy więc, że chcemy coś sobie wymienić na lepsze w naszej garderobie, żeby było nam wygodniej i bezpieczniej, albo chcemy mieć oddzielny sprzęt do sportowego piłowania sprzętu na torze i oddzielny sprzęt do turystyki. Na co więc warto zwrócić uwagę? I tutaj właśnie zależy do czego potrzebujemy, czy ma być to kask, czy buty, czy kombinezon itd. Jeżeli chodzi o kaski, to ja osobiście wszystkim polecam kaski motocyklowe nolan. Są one naprawdę w dobrej cenie, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę jeszcze jakość. Kask nolan n104 evo to idealny kask na daleki wojaże, jeżeli chcemy jednak kask na tor lub do szybkiego zwiedzania fajnych tras to polecam nolan n87. Z kasków na trasę polecam jeszcze kask schuberth c3 pro, który kosztuje co prawda dużo więcej, jednak powiem szczerze, że mając go na głowie czujemy się naprawdę bezpiecznie. A co do butów? Moim zdaniem decyzje mogą być dwie. Albo szukamy firmy, która robi buty ręcznie w Polsce, a mamy naprawdę dobre firmy tego typu, albo kupujemy sprawdzone bytu firmy alpinestars. Najlepszym wyjściem byłyby alpinestars smx 6, chociaż niższe modele też są niczego sobie. Ja bym wybrał Polskiego producenta, ale nie oszukujmy się, standardy jakie dostarcza nam firma alpinestars to klasa sama w sobie, dlatego nie powinniśmy się obawiać, że coś podczas sezonu czy nawet kilku kolejnych stanie się z naszymi butami.

Oczywiście zadbajmy też o naszą maszynę, a nie tylko o nasz ubiór. Kupmy dobry olej, dobre elementy eksploatacyjne, a może wymieńmy przewody hamulcowe na te w stalowym oplocie? Nie oszczędzajmy na tym, ponieważ dobre przygotowanie do sezonu, to później bardzo udany sezon!