Tłumiki

Każdy posiadacz samochodu na pewno się przekonał jak bardzo uciążliwa jest awaria tłumika. Niestety bez sprawnego tłumika jeździć nie można ponieważ grozi nam za to mandat. Jeśli jednak zdarzy nam się taki przypadek nie możemy tego zbagatelizować.

Co zrobić w przypadku awarii tłumika?

Blacharstwo lakiernictwoJednak nie warto iść do mechanika ponieważ będzie on nam proponował wymianę całego układu wydechowego. Pamiętajmy, ze nasze tłumiki możemy wymienić sami, albo naprawić. Warto jednak wiedzieć co możemy a co nie naprawić. Pamiętajmy, że jeżeli nasz tłumik jest przerdzewiały na wylot to łatanie go nie ma sensu. Będzie to chwilowa naprawa. Również nie warto samego tłumika spawać ponieważ aluminium źle reaguje na ciepło, a co najważniejsze to sprawa, że warstwa chroniąca przed rdzą jest wtedy niszczona. No i dlatego właśnie nie możemy go spawać bo to logiczne, że rdza nie jest pożądana na naszym tłumiku tak samo jak na naszych blachach. Jeżeli będziemy sami wymieniać tłumik to musimy pamiętać, albo nawet uważać na haki holownicze, które w niektórych przypadkach mogą nam przeszkadzać. Możemy sami naprawić mocowania, które trzymają tłumiki oraz cały układ wydechowy. Jednak gdy tłumik jest bardzo przerdzewiały, aż do środka to niestety musimy się wykosztować i wymienić go. Jednak jadąc do firmy świadczącej usługi blacharstwo lakiernictwo warszawa nie spodziewajmy się taniej wymiany ponieważ będzie to zmiana całego układu wydechowego.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną wymianę musimy się liczyć z tym, że będzie nam potrzebne trochę czasu. Jednak na pewno zaoszczędzimy pieniądze ponieważ koszt samej wymiany będzie oscylował w granicach kilkudziesięciu złotych.