Wypadek busa przewożącego Polaków do pracy do Niemiec

Aż cud, że w tym tak groźnie wyglądającym wypadku nikt nie ucierpiał. Jak informowaliśmy kilka godzin temu do poważnie wyglądającego wypadku doszło w jednej z miejscowości w województwie Pomorskiem. Z niewiadomych dotąd przyczyn kierowca kierujący busem do Niemiec, przewożący aż 7 osób, wypadł z drogi oraz uderzył w przydrożne drzewo.

Busy do Holandii, Niemiec, Belgii – nie zawsze bezpiecznie

busy

Bus nadaje się wyłącznie do kasacji, jednakże o dziwo nic nikomu się nie stało. Wyłącznie dwie młode kobiety doznały lekkiego szoku ale po podaniu leków uspokajających poczuły się na tyle dobrze, że nie zostały zabrane do szpitala. Jak doszło do wypadku, póki co nie wiadomo. Kierowca przewożący ludzi busem z Belgii do Polski oraz transportujący meble także busem z Niemiec do Polski zeznał, iż prawdopodobnie doszło do awarii samochodu, gdyż ten po prostu w pewnym momencie skręcił. Bus posiadał wszystkie niezbędne badania oraz przeglądy techniczne, był sprawny. Podobny wypadek miał  miejsce rok temu na trasie gdzie jeżdżą busy do Holandii kujawsko pomorskie, mimo że to dość bezwypadkowy region. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu lub środków odurzających we krwi, które potwierdziły, że był trzeźwy. Policja będzie badała sprawę, natomiast osoby jadące busem zostały zgodnie z życzeniem odwiezione do swoich domów i rodzin. Właściciel przedsiębiorstwa, którego busa się rozbił załatwił poszkodowanym transport z innego przedsiębiorstwa transportowego.

Kierowca póki co został na komisariacie i składa wyjaśnienia: nie jest jednak w stanie do końca powiedzieć co się stało, prawdopodobnie doszło do mechanicznego uszkodzenia pojazdu. Jak udało się dowiedzieć, na miejscu wypadku nie zostały ślady hamowania mimo tego, iż kierowca zeznał, iż próbował zatrzymać samochód. Sprawa będzie badana.