Podróż do Anglii: samolotem czy autokarem?

Anglia jest popularnym celem podróży Polaków, zarówno wycieczkowym, jak i miejscem, w którym próbują szukać pracy i rozpocząć nowe życie. Z tego powodu dylemat, jak dotrzeć do tego kraju, nie traci na ważności, a cena gra w nim główną rolę.

Linie lotnicze często kuszą wyjątkowo tanimi przelotami, jednak kryje się za tym pewien haczyk: bilet owszem, będzie tani, ale za zabranie czegoś poza bagażem podręcznym należy już słono dopłacić. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które cenią sobie krótki czas podróży i w miarę komfortowe warunki, lub też z jakiegoś powodu (pobyt na dwa-trzy dni, powrót po krótkiej wizycie w kraju) nie mają potrzeby zabierania ze sobą większego bagażu. Bez promocji cena biletu wzrasta na tyle, że to rozwiązanie dla wielu osób staje się zbyt kosztowne.

Jeśli chodzi o przewóz osób Anglia-Polska, to autokar wydaje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Nie tylko ze względu na cenę biletu, ale także dzięki możliwości zabrania ze sobą sporego bagażu, a czasem nawet nagięcie limitu o kilka kilogramów. Jeśli komuś nie jest straszna długa podróż, trwająca około doby lub nieco dłużej, to wyjazd autokarem wydaje się lepszym wyjściem, szczególnie że pozwala na zabranie ze sobą większej ilości rzeczy niż bagaż podręczny w samolocie.

przewóz osób Polska Anglia

VS.

przewóz osób Polska Anglia