Co w kasku może wymagać naprawy lub wymiany?

Kaski motocyklowe, nawet najlepsze, wymagają czasem naprawy lub wymiany elementów, które psują się, gubią, zużywają, a bywa, że są po prostu niewygodne. Uszkodzone części mogą nawet zagrażać bezpieczeństwu kierowcy, dlatego znalezienie nowych może być koniecznością. Na szczęście wszystkie takie mniej lub bardziej drobne elementy można bez większego trudu kupić i wymienić, dzięki czemu nie ma potrzeby zmiany całego kasku.

Wymiany często wymaga szybka do kasku. Porysowana znacznie pogarsza widoczność, szczególnie w nocy, gdy od zarysowań odbija się światło reflektorów innych pojazdów. Szybka kasku jest jednym z tych elementów, które bezwzględnie powinny zostać wymienione, gdy tylko zajdzie taka konieczność. Podobnie wygląda kwestia przeciwsłonecznej blendy i dźwigni do niej, która także nie może być uszkodzona. Również cały mechanizm szybki wymaga odpowiedniej troski.

Do akcesoriów wartych uwagi zaliczają się pinlocki – przezroczyste wkładki mocowane do szybki, które zapobiegają parowaniu. Parowaniu szybki zapobiegają także odpowiednie osłony nosa, które kierują wydychane powietrze w dół.

W kwestii wygody można rozejrzeć się za kołnierzem wytłumiającym, dobrym na chłodną pogodę i dłuższe podróże czy nakryciem kasku dla ochrony przed deszczem.

motocykliści