Różne rodzaje dywaników samochodowych

Dywaniki samochodowe stanowią niezbędny element wyposażenie każdego samochodu. Chronią wnętrze przed zabrudzeniami i wilgocią i ułatwiają sprzątanie.

Dywaniki samochodowe mogą być uniwersalne lub dostosowane do konkretnego modelu samochodów. Te drugie są oczywiście droższe i nieco trudniej dostępne, szczególnie dla mniej popularnych modeli, jednak zapewniają doskonałe dopasowanie do wnętrza pojazdu.

Dywaniki produkuje się z:

  • gumy
  • weluru
  • kauczuku

Najpopularniejsze są dywaniki gumowe, jako najtańsze i możliwe do użytkowania przez cały rok, a przy tym wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe. Obecnie nie posiadają nieprzyjemnego zapachu, z którymi kiedyś można je było kojarzyć.

Kolejnym rodzajem są dywaniki welurowe, droższe, ale również znacznie bardziej eleganckie i ekskluzywne. Dość łatwo się brudzą, dlatego nie sprawdzają się w okresie deszczów i śniegu, kiedy łatwo wnieść na butach błoto, z całą pewnością jednak stanowią bardzo estetyczne rozwiązanie.

Najtrwalszymi są dywaniki kauczukowe. Bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, i w ogóle nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

vintage-car-852239_640